Mistrzostwa świata w kolarstwie na żywo w Eurosporcie 1 i Eurosport Player

W niedzielę w Innsbrucku rozpoczną się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Polacy największe szanse na medale wiążą z występami Katarzyny Niewiadomej, Macieja Bodnara, Michała Kwiatkowskiego, Rafała Majki, a także Marty Jaskulskiej oraz Filipa Maciejuka i Kamila Maleckiego. Transmisje z komentarzem Dariusza Baranowskiego, Tomasza Jarońskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego od niedzieli w Eurosporcie 1 i Eurosport Player.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Eurosport 1

Mistrzostwa świata w kolarstwie zainauguruje niedzielna drużynowa jazda na czas kobiet. Tego samego dnia na starcie staną także drużyny mężczyzn. W barwach brytyjskiego zespołu Sky ogromne szanse na medal będzie miał Michał Kwiatkowski. Zwycięzca Tour de Pologne ma w tym sezonie w nogach dwa wielkie toury – Tour de France i Vueltę, ale polscy kibice mogą mieć nadzieje, że zachował jeszcze siły na wyścig ze startu wspólnego, który odbędzie się 30 września. Obok „Kwiato” liderem reprezentacji Polski w kończącym mistrzostwa wyścigu będzie Rafał Majka, który także jechał w dwóch wspomnianych tourach. Trasa w Innsbrucku jest bardzo wymagająca, ale obaj Polacy bez wątpienia mają szanse na podium.

Na medal w jeździe indywidualnej na czas może z kolei liczyć Maciej Bodnar. Ten wyścig zaplanowano na środę. W sobotę 29 września w wyścigu ze startu wspólnego pojedzie Katarzyna Niewiadoma, która przed paroma dniami zwyciężyła w dobrze obsadzonym Tour de l’Ardeche. Nie bez szans na medale jest także Marta Jaskulska, która w poniedziałek wystartuje w jeździe indywidualnej na czas, a w czwartek w wyścigu ze starty wspólnego juniorek. W piątkowym wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23 o dobre miejsca powalczą Filip Maciejuk i Kamil Malecki.

Mistrzostwa świata z Innsbrucka skomentują Dariusz Baranowski, Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski. Transmisje codziennie, od niedzieli na antenie Eurosportu 1 oraz w Eurosport Player. Więcej informacji oraz materiałów wideo w aplikacji Eurosportu oraz na stronie eurosport.interia.pl.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *