Mistrzostwa świata w snookerze 2018 w Eurosporcie

Od 21 kwietnia do 7 maja oczy wszystkich kibiców snookera będą zwrócone na angielskie Sheffield, gdzie w Crucible Theatre, prawdziwej świątyni snookera, rozegrane zostaną mistrzostwa świata. Tytułu broni Mark Selby, który wygrał trzy z czterech ostatnich edycji najważniejszego turnieju roku, ale wśród faworytów są także m.in. Judd Trump, John Higgins i Ronnie O’Sullivan. Transmisje codziennie na antenach Eurosportu oraz w Eurosport Player.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

Mistrzostwa świata to najważniejsze wydarzenie w snookerowym kalendarzu. Trwający 17 dni turniej nieprzerwanie od 1977 roku rozgrywany jest w Crucible Theatre w angielskim Sheffield. – Crucible Theatre to wyjątkowe miejsce, nieporównywalne z jakimkolwiek, w którym rywalizujemy – podkreślił Ronnie O’Sullivan, jedna z największych gwiazd snookera i ambasador Eurosportu.

Agresywnie grający Anglik to ikona snookera i pięciokrotny mistrz świata. Ostatni tytuł zdobył w 2013 roku. Po bardzo dobrym sezonie uznawany jest za jednego z faworytów, ale sam tonuje nastroje. – Bez wątpienia stać mnie na zwycięstwo, ale jest bardzo wielu zawodników, którzy mogą wygrać – Mark Selby, John Higgins, Mark Williams, Ding Junhui… Snooker jest teraz otwarty, czołówka wyrównana i po mistrzostwo świata może sięgnąć któryś z 7, 8, a może nawet 10 zawodników – analizował „The Rocket”.

W Crucible Theatre wystąpi 32 zawodników i niestety nie będzie wśród nich Polaków. W kwalifikacjach do turnieju głównego wystąpiło dwóch – Kacper Filipiak i Adam Stefanów. Filipiak przegrał w pierwszej rundzie, natomiast Stefanów pokonał jednego rywala, co do tej pory nie udało się żadnemu Polakowi. W drugiej rundzie lepszy okazał się jednak Thepchaiya Un-Nooh z Tajlandii.

Transmisje Mistrzostw Świata w snookerze z Crucible Theater codziennie od 21 kwietnia do 7 maja w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i Eurosport Player. Mecze komentować będą m.in. Rafał Jewtuch i Przemysław Kruk. Na antenach telewizyjnych oraz w Eurosport Player widzowie obejrzą ponad 150 godzin transmisji na żywo z Sheffield. Dodatkowe materiały wideo, w tym najważniejsze momenty dnia i wywiady z gwiazdami snookera dostępne będą na stronie eurosport.interia.pl oraz w aplikacji Eurosportu.

Źródło: Eurosport

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *