Record Store Day w radiowej Czwórce

W sobotę 21 kwietnia z okazji Record Store Day – światowego święta promującego kulturę płyt winylowych i niezależnych sklepów płytowych – na antenie Czwórki specjalne, połączone wydanie „Prywatki” i „Kluboteki” pod nazwą „Record Store Day w Czwórce”.

W sobotę 21 kwietnia Norbert Borzym i Ula Kaczyńska zaproszą na wspólne obchody Record Store Day. Z tej okazji od godz. 20.00 pojawią się w studiu radiowej Czwórki specjalni goście, którzy tego wieczoru prezentować będą muzykę graną z płyt winylowych. Usłyszymy m.in. selekcje muzyczne Hadriana, Cpt. Sparsky’ego, Kovvalskiego, Bistiego, Mitury, Jealo, Last Robots, Holiday 80, Green Jesus’a, Karola Aleksandra, Harpera, czy Kamilescu.

Jak co roku, gramy tylko z winyli. Każdy z zaproszonych DJ’ów przedstawi po dwa krążki z uzasadnieniem wyboru – przybliża charakter audycji pomysłodawca akcji Norbert Borzym (DJ Bert). – Na tę okazję przygotowaliśmy również coś dla słuchaczy: do wygrania w audycji będzie kilka płyt winylowych.

Czwórka zaprasza do słuchania „Record Store Day w Czwórce” w sobotę 21 kwietnia po godz. 20.00 na stronie www.czworka.online, poprzez aplikację Player Polskie Radio i w systemie cyfrowym DAB+.

Record Store Day to święto promujące kulturę winylową i niezależne sklepy płytowe. Po raz pierwszy odbyło się w Stanach Zjednoczonych w 2008 roku. Obecnie święto przyciąga amatorów analogowych brzmień z całego świata – organizowane są imprezy, kiermasze, pokazy filmowe, wystawy, koncerty oraz spotkania kolekcjonerów płyt winylowych.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *