Monza Rally Show na żywo w Motowizji

W niedzielę 8 grudnia na widzów Motowizji czeka prawdziwe rajdowe święto – transmisja z Masters Show w ramach Monza Rally Show.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Motowizja

Rajd na włoskim torze wyścigowym w Parku Królewskim w Monzy odbywa się od 1978 roku. Na przestrzeni lat startowały w nim nie tylko legendarni kierowcy rajdowi jak Colin McRae, Markuns Gronholm czy Sebastien Loeb, ale także włoskie gwiazdy wyścigów pokroju Alessandro Zanardiego, Ivana Capelliego czy Michele Alboreto. Najwięcej zwycięstw w Monza Rally Show ma jednak najbardziej utytułowany zawodnik w historii wyścigów motocyklowych – Valentino Rossi. Zwycięstwo w tych zawodach odniósł także Robert Kubica podczas swojego jedynego startu w 2014 roku.

W tym roku o wygraną powalczą między innymi kierowcy fabryczni Hyundaia – Dani Sordo, Craig Breen oraz Andreas Mikkelsen. Na ich drodze będzie stała plejada włoskich załóg. Swoich sił z zawodnikami rajdowych mistrzostw świata sprawdzą chociażby Marco Bonanomi i Davide Valsecchi. W stawce zobaczymy także Niclasa Gronholma, który w mijającym sezonie startował w mistrzostwach świata w rallycrossie.

Zwieńczeniem całej imprezy jest Masters Show. Na specjalnie wytyczonej trasie na prostej startowej Autodromo Nazionale di Monza załogi będą rywalizować parami by wyłonić zwycięzcę tegorocznej edycji.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *