MŚ w lekkoatletyce do 2017 roku w TVP

Przez najbliższe cztery lata światowe imprezy lekkoatletyczne będą pokazywane przez Telewizję Polską. Jako pierwsze – Halowe Mistrzostwa Świata, w marcu w Sopocie.

Zarząd Telewizji Polskiej zdecydował o zakupie praw do pakietu Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych (IAAF). W jego skład wchodzi 15 światowych imprez: przede wszystkim mistrzostwa świata – zarówno na otwartym stadionie, jak i w hali. Umowa zostanie podpisana w najbliższych dniach.

Pierwszą imprezą z pakietu IAAF transmitowaną przez Telewizję Polską będą Halowe Mistrzostwa Świata, które w dniach 7-9 marca odbędą się w naszym kraju. Do Sopotu zawitają największe gwiazdy lekkiej atletyki, nie zabraknie także polskich medalistów najważniejszych imprez, z podwójnym mistrzem olimpijskim w pchnięciu kulą Tomaszem Majewskim na czele. Transmisje będą dostępne w TVP1/HD i TVP2/HD. Telewizja Polska będzie także producentem sygnału międzynarodowego z tej imprezy.

Telewizja Polska od kilkudziesięciu lat pokazuje najważniejsze zawody lekkoatletyczne, będąc pod tym względem potentatem. Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu TVP zakupiła także pakiet Europejskiej Lekkiej Atletyki, w skład którego wchodzi 11 imprez w latach 2016-19 (m.in. mistrzostwa Europy na stadionie i w hali). Tegoroczne mistrzostwa Europy (Zurych, 12-17 sierpnia) także będzie można oglądać na antenach Telewizji Polskiej.

Lista imprez pakietu IAAF:

2014
Halowe Mistrzostwa Świata (Sopot, 7-9 marca)
Mistrzostwa Świata w półmaratonie (Kopenhaga, 29 marca)
Mistrzostwa Świata juniorów (Eugene, 22-27 czerwca)
Puchar Kontynentalny (Marrakesz, 13-15 września)
Puchar Świata w chodzie (Taicang)

2015
Mistrzostwa Świata (Pekin, 22-30 sierpnia)
Mistrzostwa Świata juniorów
Mistrzostwa Świata w przełajach

2016
Halowe Mistrzostwa Świata
Mistrzostwa Świata juniorów
Puchar Świata w chodzie
Mistrzostwa Świata w półmaratonie

2017
Mistrzostwa Świata (Londyn)
Mistrzostwa Świata juniorów
Mistrzostwa Świata w przełajach

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *