Musical „Mary Poppins” w TV Puls

TV Puls wyemituje obsypany Oscarami musical „€œMary Poppins” Walta Disneya z 1964 roku. O kulisach powstawania tego dzieła opowiada wchodzący 24 stycznia na ekrany polskich kin film „Ratując Pana Banksa” z Tomem Hanksem w roli głównej. TV Puls pokaże „Mary Poppins” już w sobotę, 18 stycznia, o godzinie 14:30.

„Mary Poppins” przedstawia historię obdarzonej niezwykłymi zdolnościami sympatycznej niani, która trafia do domu państwa Banks, by opiekować się ich niesfornymi dziećmi. Pani Poppins każdy dzień dzieci państwa Banks zamienia w niesamowitą, pełną tańca i muzyki przygodę. Film zasłynął na świecie z powodu niezwykłych jak na lata 60. XX wieku efektów specjalnych, takich jak np. połączenie tradycyjnych zdjęć z animacją rysunkową.

Musical „Mary Poppins” zdobył aż pięć Oscarów, w tym dla najlepszej aktorki -€“ grającej postać Mary Poppins Julie Andrews, najlepsze efekty specjalne oraz najlepszą piosenkę „Chim Chim Cher-ee”. Ciekawostką jest fakt, że o kulisach powstawania „Mary Poppins” opowiada wchodzący niedługo na ekrany polskich kin film „Ratując Pana Banksa” z Tomem Hanksem w roli Walta Disneya.

„Mary Poppins”

Emisja: sobota, 18 stycznia, godzina 14:30
niedziela, 19 stycznia, godzina 10:05

Źródło: Telewizja Puls

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *