MUX-L2 (TVT) nadaje na docelowych mocach, jaki zasięg? (mapa)

Jak podaje Telewizja TVT, operatora multipleksu, nadajniki odpowiedzialne za emisję sygnału drugiego lokalnego multipleksu (MUX-L2) Naziemnej Telewizji Cyfrowej – TON Ornontowice i TON Rybnik/Chwałowice, już nadają z docelowymi mocami – po 1 kW. Możliwość odbioru sygnału MUX-L2 istnieje nawet w promieniu ponad 30 km od nadajników.

Na ofertę programową MUX-L2 składają się obecnie Telewizja TVT oraz 4fun.tv i TV Disco. W przyszłości oferta multipleksu ma być wzbogacona jeszcze o dwa kolejne programy telewizyjne – muzyczny STARS.TV i rolniczy TVR.

Za emisję sygnału drugiego lokalnego multipleksu (MUX-L2) – obszar Ornontowice/Rybnik – odpowiadają dwa obiekty nadawcze:
– TON Ornontowice – kanał: 47, moc: 1 kW, polaryzacja: pozioma, charakterystyka: dookólna.
– TON Rybnik/Chwałowice – kanał: 47, moc: 1 kW, polaryzacja: pozioma, charakterystyka: dookólna.

Mapa zasięgu drugiego lokalnego multipleksu (MUX-L2) Naziemnej Telewizji Cyfrowej

mapa_rybnik

Kolor żółty oznacza możliwość odbioru sygnału MUX-L2 na zewnątrz (konieczna zewnętrzna antena), natomiast zielony wewnątrz budynków.

Źródło: Telewizja TVT/Urząd Komunikacji Elektronicznej/własne

2 Comments on “MUX-L2 (TVT) nadaje na docelowych mocach, jaki zasięg? (mapa)”

  1. Od dwu miesięcy nie mam sygnału TVT Rrybnik w Moszczenicy (dzielnica Jastrzębia) przy granicy czeskiej.. Antena jest podłączona przez sumator i wszystkie inne kanały zarówno polskie jak i czeskie są idealne. Próby ukierunkowania anteny niczego nie dają. Nasuwa się wniosek o spadku siły sygnału. Czy istnieje jakiś inny powód zaniku sygnału?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *