Muzyczna Barbórka w Trójce

Wyjątkowy koncert cenionego zagranicznego zespołu 320 metrów pod ziemią – w dodatku transmitowany na cały świat? Dla radiowej Trójki nie istnieją rzeczy niemożliwe. Będzie się można o tym przekonać już w najbliższą niedzielę 3 grudnia, kiedy to Program 3 Polskiego Radia wyemituje „Barbórkowy” występ znakomitej brytyjskiej formacji Public Service Broadcasting z kopalni „Guido” w Zabrzu. Początek o godz. 19.05.

Koncert odbędzie się z okazji górniczego święta Barbórki oraz 10-tej rocznicy istnienia Kopalni Guido jako samodzielnej instytucji kultury Miasta Zabrze i województwa śląskiego. Patronem medialnym wydarzenia jest Program 3 Polskiego Radia, który – oprócz niedzielnej transmisji koncertu (początek o godz. 19.05) – przygotował szeroką akcję antenową poprzedzającą to niecodzienne wydarzenie.

Już w czwartek 30 listopada stacja z ul. Myśliwieckiej nada – w pasmie „Do południa” (godz. 9.00-12.00; w cyklu „Pracownia projektowa”) i popołudniowym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” (16.00-19.00) – materiały Agnieszki Stępień o kopalni „Guido” i tamtejszej sali koncertowej.

Miejsce to sprawdzi pod kątem radiowej emisji Piotr Metz, który zaprasza w sobotę 2 grudnia na „podziemne” wydanie swojej „Listy Osobistej” (godz. 19.00-22.00). Natomiast o sportowym obliczu Zabrza, czyli miejscowym klubie Górnik – jego bogatej historii i współczesnych sukcesach – będzie można dowiedzieć się w „Trzeciej Stronie Medalu” w niedzielę 3 grudnia (godz. 17.00-19.00). Natomiast relację z koncertu Program 3 wyemituje w poniedziałek 4 grudnia w porannym wydaniu „Zapraszamy do Trójki” (godz. 6.00-9.00).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *