Muzyczna jesień w radiowej Trójce

Koncertowe niespodzianki w trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej, muzyczne spotkania Piotra Metza z najwybitniejszymi artystami w Londynie i Nowym Jorku, a wreszcie wybitni goście na Myśliwieckiej – tegoroczna muzyczna jesień z Programem 3 Polskiego Radia zapowiada się naprawdę znakomicie.

W tym sezonie stawiamy na głośne nazwiska i zespoły. Nasi słuchacze powinni być zadowoleni – mówi, uśmiechając się tajemniczo Piotr Metz, kierownik redakcji muzycznej Trójki. I od razu dodaje: – Tej jesieni gośćmi naszej stacji będą m.in. Sting, Brian Eno, Bob Geldof i jego grupa the Boomtown Rats, Justin Sullivan z New Model Army, Marillion, a także Sean Lennon i Metallica.

Kilka dni temu, 13 września Piotr Metz spotkał się ze Stingiem i porozmawiał z nim m.in. o albumie „57th & 9th”, który ukaże się 11 listopada. Wywiad będzie można usłyszeć w jednym z najbliższych wydań „Listy Osobistej” w Trójce.

Na 8 października Program 3 zaplanował specjalne wydanie tej samej audycji – nadawanej jednak z Londynu i poświęconej w całości muzycznej (ale nie tylko) karierze Boba Geldofa. – Zaprezentujemy cały artystyczny dorobek znakomitego muzyka i wielkiego aktywisty, który był współorganizatorem charytatywnych koncertów Live Aid – wyjaśnia Piotr Metz, który już dziś zaprasza na 3 listopada do Muzycznego Studia im. Agnieszki Osieckiej na koncert The Boomtown Rats. – Zespół ten reaktywował się po 30 latach milczenia. To dla nas wielki zaszczyt gościć go u nas, a dla słuchaczy – mam nadzieję – wielka frajda zobaczyć i usłyszeć Irlandczyków po tak długiej przerwie – dodaje Metz.

W dniach 28-29 października w Łodzi odbędzie się 8. Międzynarodowy Festiwal Producentów Muzycznych. Jednym z jego gości będzie kompozytor i muzyk Brian Eno. Nie zabraknie tam również Trójki, która umówiła się na długą rozmowę z byłym liderem grupy Roxy Music.

Nieco dalej, bo Nowego Jorku, będzie musiała się wybrać w listopadzie redakcja muzyczna Programu 3, by przepytać Seana Lennona m.in. o udział w projekcie The Claypool Lennon Delirium i płytę „Monolith Of Phobos”, a także reedycje klasycznych, pierwszych albumów Johna Lennona i Yoko Ono.

A już pod koniec września na antenie Trójki prawdopodobnie największy hit w tym zestawie zapowiedzi, czyli wywiad z grupą Metallica – oczywiście w związku z premierą ich najnowszego krążka „Hardwired… to Self-Destruct”.

Niedawno odwiedził też studio przy Myśliwieckiej Justin Sullivan, legendarny lider grupy New Model Army, który opowiedział o nowej płycie „Winter” i zagrał akustycznie trzy utwory.

Do Trójki wybiera się tez niedługo zespół Marillion, który będzie gościem porannych odcinków muzycznych w Trójce opowiadających o historii grupy.

Tyle w planach. A co jeszcze? Zapraszam co sobotę do „Listy osobistej”, w której na bieżąco będziemy zdradzać kolejne sekrety naszej trójkowej, złotej muzycznej jesieni – kończy Piotr Metz.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *