Puchar Świata w hokeju i NHL w TVP Sport

Zarząd Telewizji Polskiej podjął decyzję o zakupie praw do Pucharu Świata w hokeju na lodzie i NHL. To oznacza, że wszystkie najważniejsze rozgrywki w tej dyscyplinie sportu będą pokazywane w TVP Sport.

NHL – zawodowe rozgrywki hokeja na lodzie w USA i Kanadzie – pokaże kanał sportowy TVP i strona sport.tvp.pl przez cztery najbliższe sezony. TVP Sport planuje transmitowanie trzech meczów tygodniowo. Kanał sportowy TVP posiada także prawa do Meczu Gwiazd oraz dwóch spotkań rozgrywanych na otwartym stadionie: Winter Classic i Centential Classic.

W pakiecie TVP nabyła także prawa do Pucharu Świata, który rangą przewyższa nawet mistrzostwa świata. Ta impreza zostanie rozegrana dopiero trzeci raz w historii (wcześniej w 1996 i 2004 roku). Tegoroczna edycja odbędzie się w Toronto w dniach 17 września – 1 października. Zagra w niej 8 drużyn: USA, Kanada, Rosja, Czechy, Finlandia, Szwecja oraz reprezentacje Europy i Ameryki. Ten turniej jest rozgrywany przed startem NHL (początek 12 października) i mają w nim wziąć udział największe gwiazdy hokeja na lodzie.

TVP Sport od 10 lat pokazuje Polską Ligę Hokejową (PHL) i towarzyskie mecze reprezentacji Polski, a od zeszłego sezonu – Ligę Mistrzów (CHL). Kanał sportowy Telewizji Polskiej posiada także prawa do mistrzostw świata elity, Dywizji 1A i Dywizji 1B aż do 2024 roku.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *