Muzyczna Wielkanoc w RMF FM

Wielkanoc 2015 to w RMF FM głównie muzyka i gwiazdy. W Wielki Piątek (godziny 20:00-24:00) o utworach, które wiele znaczą (m.in. Pink Floyd – Wish You Were Here, Johna Lennona – Imagine, Dire Straits – Brothers In Arms) opowiedzą Hubert Urbański i Kamil Baleja, a w niedzielę Agnieszka Chylińska po raz pierwszy poprowadzi swój program razem z Igorem Herbutem (godziny 10:00-15:00). W WielkaMOCNYM show Marcina Jędrycha i Jacka Tomkowicza (niedziela, godziny 20:00-24:00) spotkają się największe gwiazdy muzyczne, a gorące informacje ze świata szołbiznesu przekażą Agnieszka Prokopowicz-Bielenia i Sławomir Kowalewski („Coś się święci”, niedziela, godziny 7:00-10:00).

Poranek w Wielką Sobotę („Wstawaj, szkoda świąt”, godziny 6:00-10:00) poprowadzi duet Przemyslaw Skowron i Tomasz Olbratowski. Panowie sprawdzą tym razem wielkanocne koszyki znanych osób. Okaże się na przykład, że Michał Kamiński ma w nim dwa zegarki, ale jeden na sprzedaż, ksiądz z Gliwic z dwoma ministrantami „wesołe kadzidło”, Adam Hoffman kilogramy, które zrzucił, a Agata Kulesza Oscara, wino i papierosy.

„Lepszą połowę świąt” (godziny 10:00-15:00) współtworzyć będą słuchacze wspomagani przez Kamila Baleję i Kasię Wilk, a Krzysztof Urbaniak poradzi się polskich medalistów (m.in. Piotra Żyły, Krzysztofa Ignaczaka i Weroniki Nowakowskiej-Ziemniak), jak przygotować gwiazdorskie święta.

O Całunie Turyńskim, Chuście świętej Weroniki i objawieniach przestawianych na najsłynniejszych obrazach porozmawiają („Na obraz i podobieństwo”, godziny 20:00-24:00) Daniel Dyk i Łukasz Radwan.

W niedzielne popołudnie Ewelina Pacyna poruszy temat pomagania rozmawiając między innymi z Joanną Brodzik i Dariuszem Michalczewskim (godziny 15:00-20:00, „Szczęście – podaj dalej!”).

Świąteczny poniedziałek rozpoczną Mistrzostwa w Laniu Wody, w których wystartują wygadani słuchacze oceniani przez Roberta Karpowicza (godziny 7:00-10:00), a Darek Maciborek przedstawi historię wielkiego spotkania po latach Kayah i Bregovica (godziny 10:00-15:00, „Prawy do lewego polej kolego”).

Świąteczny program w RMF FM zakończy wydanie specjalne „Poliż temat” (godziny 15:00-18:00), „Lista piosenek z jajem” Jędrycha i Tomkowicza (godziny 18:00-21:00) i Ewelina Pacyna, autorka „Świąt z głowy” (godziny 21:00-1:00).

FAKTY

W święta Fakty RMF FM odwiedzą kilkadziesiąt miejscowości w całej Polsce a reporterzy wzbogacą wielkanocną tradycję.

W Wielki Piątek gościem Faktów będzie były przełożony polskich misjonarzy-męczenników z Peru o. Jarosław Wysoczański, który w poruszającym wywiadzie opowie między innymi o męczeństwie polskich franciszkanów. Fakty zajmą się także wizją Chrystusa z objawień św. Faustyny ukazaną językiem współczesnej blogosfery i użytkowników internetu.

W Wielką Sobotę reporterzy Faktów gościć będą od rana w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu towarzysząc święceniu potraw na jednym z największych stołów wielkonocnych w Polsce.

Wielkanocne śniadanie reporter RMF FM zje ze śląską rodziną, a w poniedziałek Siuda Baba, mężczyzna przebrany za niechlujną kobietę w podartym ubraniu, pojawiający się do tej pory jedynie w okolicach Wieliczki, zadebiutuje w Krakowie. Razem z reporterami RMF FM Siuda Baba wysmaruje na szczęście między innymi mieszkańców Krakowa, okolicznych miejscowości i turystów.

Źródło: Bauer

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *