Muzyczno-biegowy weekend z Trójką w Wałczu

W najbliższy weekend Program 3 odwiedzi Wałcz. Powodem wyprawy radiowej ekipy z Myśliwieckiej 3/5/7 na malownicze Pojezierze Południowopomorskie jest 4. Wałecki Bieg Filmowy. Prócz sportowych zmagań w ramach Trójkowej akcji „Biegam, bo lubię” nie zabraknie również dobrej muzyki, którą dla wszystkich mieszkańców, turystów i słuchaczy zaprezentuje Marek Niedźwiecki.

I to właśnie muzyczne audycje Trójki zainaugurują sportowo-kulturalny weekend w Wałczu. W piątek, 18 lipca, Marek Niedźwiecki z plenerowego studia na promenadzie przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji poprowadzi specjalne wydanie „Listy Przebojów Programu Trzeciego” (godziny 19:00-22:00). Dzień później dziennikarza Trójki będzie można zobaczyć i usłyszeć w „Markomanii” nadawanej z Wałeckiego Centrum Kultury (godziny 9:00-12:00), a wreszcie podczas autorskiego spotkania na Placu Wolności (godzina 14:00).

Dalsza część soboty upłynie pod znakiem sportowych zmagań, których kulminacją będzie 4. Wałecki Bieg Filmowy na dystansie 9999 metrów (start o godzinie 19:00 z Placu Wolności; relacja w Trójce w niedzielę, 20 lipca o godzinie 17:00 w „Trzeciej Stronie Medalu”). W jego ramach rozegrana zostanie osobna klasyfikacja – mistrzostwa Polski trenerów i uczestników Trójkowej akcji stadionowej „Biegam, bo lubię”. – Na co dzień akcja rozproszona jest po całej Polsce. Pomyślałem, że Wałcz to doskonałe miejsce, żebyśmy mogli być razem, spotkać się na jednej trasie, zobaczyć ilu nas jest i poczuć naszą siłę. Przy okazji trochę porywalizować – mówi Paweł Januszewski, Mistrz Europy na 400 metrów przez płotki, inicjator – wraz z Krzysztofem Łoniewskim z Programu 3 – akcji „Biegam, bo lubię”, a także dyrektor wałeckiego biegu.

Uczestnicy pobiegną po niezwykle malowniczej trasie, która poprowadzi brukowanymi (na Rynku w Wałczu), asfaltowymi (promenada) i szutrowymi (bukowe lasy wokół miasta) drogami. Ale i tak największą atrakcją tych zmagań będzie możliwość przebiegnięcia po drewnianym, wiszącym Moście Kłosowskim spinającym brzegi jeziora Raduń – zachęca Krzysztof Łoniewski.

Warto przypomnieć, że od pierwszej edycji biegu w Wałczu obecna jest Fundacja Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu z programem „TAK dla TRANSPLANTACJI”. – Jej obecność nie ogranicza się tylko do działań wolontariuszy przekazujących informacje o transplantacji i przyjmujących od chętnych oświadczenia woli w sprawie organów. Wolontariusze, osoby po przeszczepach i wszyscy chętni mogą wziąć udział w Biegu Otwartych Serc na nieco mniej wymagającym dystansie 1111 metrów. Zdecydować się można choćby w ostatniej chwili, bo nie jest wymagana wcześniejsza rejestracja ani żadne opłaty startowe – dodają Paweł Januszewski i Krzysztof Łoniewski.

Dokładny, godzinny program „festiwalu biegowego” w Wałczu (sobota, 19 lipca):
– 17:00 – Bieg dzieci w kilku kategoriach wiekowych,
– 17:15 – Bieg Otwartych Serc dla osób po przeszczepach i wolontariuszy na dystansie 1111 metrów,
– 18:50 – zBiegiemNatury – 5 km,
– 19:00 – 4. Wałecki Bieg Filmowy na 9999 metrów.

Podczas imprezy w Wałczu otwarte zostanie plenerowe kino na promenadzie – Alei Gwiazd Sportu. W piątek po godzinie 22:00 odbędzie się tu projekcja sportowego dokumentu „Przerwany sen”, a w sobotę o tej samej porze słynnego dramatu „Za wszelką cenę” Clinta Eastwooda.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *