Rekordowy Mundial dla Platformy Hybrydowej TVP

Aplikacja „Brazylia 2014” dostępna na Platformie Hybrydowej TVP spotkała się z dużym zainteresowaniem: w czasie trwania Mundialu skorzystało z niej ponad 645 tys. osób. Największą popularnością cieszyły się mecze ćwierćfinałowe 29 czerwca: Holandia – Meksyk i Kostaryka – Grecja – 106 tys. 498 widzów oraz finał Niemcy-Argentyna (13 lipca) – 105 tys. 762 widzów. Liczba odsłon wygenerowanych przez widzów wyniosła prawie 36 mln 752 tys.

Bogata oferta usługi dodanej – mówi dyrektor Ośrodka-TVP Technologie Wiesław Łodzikowski – która w ewidentny sposób uatrakcyjniła przekaz linearny z Brazylii, przełożyła się na wspaniały wynik serwisu i ogromne zainteresowanie dodatkowymi materiałami, bo widzowie nie rezygnując z oglądania meczu mogli dowiedzieć się dużo więcej o samym Mundialu, zespołach, aktualnej klasyfikacji i śledzić na bieżąco statystki. To kolejne potwierdzenie zapotrzebowania ze strony widza na tego typu treści, które najszerzej i najczęściej realizuje w Polsce TVP.

Na Platformie Hybrydowej TVP można było oglądać materiały wideo zawierające najciekawsze fragmenty meczów, bramki (które pojawiały się kilka chwil po ich strzeleniu), wypowiedzi ekspertów TVP w studio podsumowujące mecze, wywiady z zawodnikami i trenerami. Można było również śledzić statystyki meczów, które na bieżąco były aktualizowane w trakcie trwania spotkania np. informacje o bramkach – kto strzelił i w której minucie, o kartkach żółtych i czerwonych – kto je dostał oraz o zmianach zawodników na boisku, posiadanie piłki, udane podania, strzały, spalone itp. Ponadto można było zobaczyć składy drużyn na dany mecz, czyli listy nazwisk razem z numerami oraz pozycjami piłkarzy na boisku. Co więcej dostępne były również tabele wszystkich grup mundialu, flagi drużyn, mecze i ilość punktów.

Aplikacja „BRAZYLIA 2014” została zaprojektowana w taki sposób, aby widzowie mogli z niej korzystać podczas oglądania dowolnych kanałów TVP w Naziemnej Telewizji Cyfrowej i w niektórych telewizjach kablowych.

Na Platformie Hybrydowej TVP oprócz okazjonalnych serwisów sportowych jak np. Mundial Brazylia 2014, Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2014 w Soczi, Letnie Igrzyska Olimpijskie 2012 w Londynie, Euro 2012, dostępny jest stały serwis sportowy sport.tvp.pl oraz serwisy informacyjne „Wiadomości”, „Panoramy”, „Teleexpressu”, a także serwis programu TVP1 „Pytanie na śniadanie”, programy regionalne nadawane przez oddziały terenowe Telewizji Polskiej, serwis Teatru Telewizji oraz Regionalny System Ostrzegania (RSO), w którym Wojewódzkie Centra Zarządzania Kryzysowego publikują komunikaty alarmowe. Można tu również skorzystać z bogatej biblioteki materiałów na żądanie (VOD) zawierającej znane i lubiane seriale, filmy fabularne i dokumentalne oraz inne produkcje TVP.

Dzięki Platformie Hybrydowej TVP można również oglądać specjalne kanały na żądanie uruchamiane okazjonalnie, poświęcone ważnym rocznicom i wydarzeniom jak np. kanał „25 lat wolności” dedykowany obchodom 25. rocznicy częściowo wolnych wyborów w Polsce, czy kanał „TVP Regionalna – śladami Jana Pawła II” lub atrakcyjnym wydarzeniom sportowym czy kulturalnym, jak np. kanał „TVP Żagle”, czy kanał „Dwa Teatry” podczas festiwalu Dwa Teatry w Sopocie. W dniach 25-27 lipca udostępniony będzie kolejny wirtualny kanał na żądanie – TVP Bieszczady.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *