„Nad rozlewiskiem” od 2 grudnia w TVP1/HD

2 grudnia o godzinie 20:20 TVP1/HD pokaże premierowy odcinek bardzo lubianej przez miliony widzów produkcji „Nad rozlewiskiem” w reżyserii Adka Drabińskiego. Czwarta seria serialu o życiu Małgosiu, jej rodziny i przyjaciół zaskoczy między innymi scenerią – po raz pierwszy zimową.

Serial „Nad rozlewiskiem” jest kontynuacją opowieści o trzech pokoleniach kobiet, których losy splatają się ze sobą. Tak, jak w poprzednich trzech seriach („Domu nad rozlewiskiem”, „Miłości nad rozlewiskiem” i „Życiu nad rozlewiskiem”), główną bohaterką jest Małgosia Jantar, którą odgrywa Joanna Brodzik. Jej perypetiom życiowym na łonie mazurskiej przyrody towarzyszą dwie, równie ważne postacie – mama Basia i córka Marysia.

Przedostatni sezon serialu skupiał się wokół trzech wydarzeń: Basia napisała i wydała wspomnienia, Marysia przeżywała poważny kryzys w swoim małżeństwie z Kubą, a Małgosia po rozwodzie z Konradem odkryła, że to właśnie on był jedyną i największą miłością jej życia.

Średnia oglądalność „Życia nad rozlewiskiem”, emitowanego jesienią ubiegłego roku, wynosiła prawie 3,8 mln widzów zapewniając Jedynce 22,3% udziałów w rynku, a finałowy odcinek obejrzało ponad 4 mln osób, przy udziałach 25,1% (grupa 4+).

W czwartej odsłonie serialu „Nad rozlewiskiem” w życiu bohaterów nie zabraknie nieoczekiwanych zwrotów akcji. Istnienie rozlewiska – tego wyjątkowego miejsca, od którego wszystko się zaczęło – zostanie poważnie zagrożone budową dużej przelotowej drogi. Będą też wspólne święta Bożego Narodzenia, konfrontacja Małgosi z Konradem oraz Marysi z Kubą, w wigilijną noc Wrona nieoczekiwanie zacznie rodzić, miłość Basi i Tomasza będzie rozkwitać a Sławek i Paula zaczną budować dom. Ale to nie wszystko, co czeka na fanów serialu. Największa tajemnica zostanie odkryta jak zwykle na końcu.

W serialu, poza dobrze znanymi nam już postaciami, zobaczymy też nowych, epizodycznych bohaterów. Na ekranie pojawią się: Agnieszka Michalska, Mariusz Drężek, Waldemar Obłoza i Robert Janowski.

Zdjęcia do czwartego sezonu serialu były realizowane w podwarszawskim Konstancinie i mazurskiej Ostródzie. Trwały od 8 maja do 31 lipca 2012 r.

Trzynastoodcinkowy serial „Nad rozlewiskiem” w reżyserii Adka Drabińskiego będzie można oglądać w każdą niedzielę o godzinie 20:20, od 2 grudnia w TVP1/HD.

Obsada

Agata – Orina Krajewska
Basia – Małgorzata Braunek
Bronia – Ala Cichowicz
Dominika – Julia Czupryńska
Elwira – Joanna Drozda
Ewa Stern – Maria Pakulnis
Jean Pierre – Pierre Ansart
Józef Strata – Zdzisław Wardejn
Jóźwiak – Norbert Kaczorowski
Jóźwiakowi – Agnieszka Pawlak
Karolak – Marian Czarkowski
Karolakowi – Hanna Wolicka
Kaśka – Agnieszka Mandat
Konrad – Piotr Grabowski
Krzysztof – Mateusz Janicki
Ksiądz – Marek Kałużyński
Kuba – Antek Królikowski
Małgosia – Joanna Brodzik
Marysia – Olga Frycz
Mirka „Rezydentka”  –  Sylwia Arnesen
Ola – Sara Szymczak
Ordon – Sławomir Głazek
Orest – Piotr Polak
Organista – Maciej Wierzbicki
Paula – Anna Czartoryska
Piernacki – Wojciech Droszczyński
Romana – Maria Kowalik
Róża – Irena Telesz
Rysio – Eryk Cichowicz
Sławek – Krystian Wieczorek
Szef Agencji Reklamowej – Marcin Drężek
Tomasz – Jerzy Schejbal
Wrona – Joanna Fertacz
Wroński – Mariusz Czajka
Zabielski – Jarosław Borodziuk
Zdzisio – Krzysztof Kamiński
Żona właściciela stacji – Agnieszka Michalska

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *