„Największe z największych” od 26 września na antenie Szóstki

Kilka metrów długości, potężny ogon potrafiący uderzać z siłą 2 ton, zdolność do biegu z prędkością 20 km/h i niemal 100% skuteczność zabijania – oto jeden z bohaterów miniserii dokumentalnej „Największe z największych”.

Serial przedstawia największe i najdłuższe gady na świecie. Zobaczymy m.in. warana zwanego smokiem z Komodo, który jest nie tylko największą na świecie jaszczurką, ale i jednym z najbardziej jadowitych stworzeń na ziemi, przez wielu nazywanym maszyną do zabijania.

Dowiemy się jakie rozmiary osiągać może jeden z dwóch podgatunków pytona tygrysiego – pyton birmański. Ten bardzo inteligentny i silny gad – który naturalnie występuje w rejonie Azji Południowo-Wschodniej – od wielu lat, za sprawą prywatnych hodowców, tak świetnie radzi sobie na terenach Ameryki Północnej, że stanowi już zagrożenie dla tamtejszej fauny.

Poznamy również super-krokodyla, którego długość może osiągnąć nawet 7 metrów, a waga – aż 1000 kg. Niesłychanie silny osobnik w poszukiwaniu pożywienia jest w stanie przemierzyć wody oceanu nawet do 1000 km. Mimo swoich rozmiarów potrafi skradać się cicho, zwinnie i atakować z niewiarygodną prędkością.

Nawet w rękach ekspertów te ogromne gady stwarzają niebezpieczeństwo dla ludzi i innych przedstawicieli fauny.

Czy w odpowiednich warunkach mogłyby osiągnąć jeszcze większe rozmiary? Na to i inne pytania spróbują odpowiedzieć naukowcy badający najbardziej przerażające i jednocześnie niezwykłe gatunki świata.

„Największe z największych”, będzie można oglądać na antenie Szóstki (TV6) w środy o godzinie 21:00. Pierwsza z trzech części wyemitowana zostanie 26 września, a kolejne – 3 i 10 października.

Źródło: Polskie Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *