NASCAR Xfinity na żywo wyłącznie w Sportklubie

Trzymająca w napięciu, niezwykle widowiskowa i ciesząca się ogromnym prestiżem w Stanach Zjednoczonych seria NASCAR Xfinity Series na stałe zagościła na antenie Sportklubu! W najbliższy weekend stacja przeprowadzi transmisję z pierwszego wyścigu, Kansas Lottery 300. W tym roku fanów czterech kółek czekają jeszcze cztery, a w 2020 roku aż 33 transmisje. Wszystkie na żywo i na wyłączność w Sportklubie!

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Sportklub

NASCAR Xfinity Series to seria wyścigów samochodowych organizowana pod auspicjami NASCAR, często nazywana „mniejszą ligą” dorosłego Monster Energy NASCAR Cup Series. Wyścigi te najczęściej odbywają się w ten sam weekend, co NASCAR i zwykle poprzedzają niedzielne starty. Przez wiele lat w sobotnich rundach brały udział największe gwiazdy amerykańskiego motorsportu, które w ten sposób robiły sobie „przetarcie” przed rozgrywanym dzień NASCAR Cup Series. Po zmianach przepisów, mających głównie na celu zmodyfikowanie samochodów, występy te dla największych gwiazd serii przestały być opłacalne, zawodnicy ścigali się bowiem w autach o zupełnie odmiennej specyfikacji, które inaczej „czuły” tor. W związku z tym NASCAR Xfinity Series stało się organizacją dla młodych, zdolnych kierowców, prawdziwą kuźnią talentów, z której najzdolniejsze jednostki trafiają do najwyższej klasy wyścigowej i często odnoszą w niej oszałamiające sukcesy.

NASCAR Xfinity to wyścigi rozgrywane na charakterystycznych owalnych torach, rozsianych po całych Stanach Zjednoczonych. Obecnie wszyscy kierowcy ścigają się trzema modelami samochodów: szóstą generacją Forda Mustanga GT, szóstą generacją Chevroleta Camaro SS lub Toyotą Supra, która od tego sezonu zastąpiła mniej wyścigową Camry. Każde z aut wyposażone jest w manualną czterobiegową skrzynię, wolnossący ośmiocylindrowy silnik o mocy do 700 KM z momentem obrotowym 700 Nm. Wszystkie te parametry sprawiają, że samochody rozpędzają się do prędkości przekraczającej 300 km/h i w takich warunkach ścigają się oddalone od siebie dosłownie… na centymetry!

W 2019 roku do rozegrania zostały jeszcze cztery rundy, a wszystkie z nich kibicie motorsportu zobaczą na żywo wyłącznie w Sportklubie! Najbliższy wyścig, Kansas Lottery 300, już 19 października (o godz. 21.00). Po nim nastąpi trzytygodniowa przerwa, a rywalizacja wznowiona zostanie 2 listopada rundą O’Reilly Auto Parts 300, która rozegrana zostanie na Texas Motor Speedway w Fort Worth. Dokładnie tydzień później przedostatni wyścig sezonu, Desert Diamond West Valley Casino 200 w Avondale, a rok zwieńczy wielki finał na Homestead–Miami Speedway i wyścig Ford EcoBoost 300. Wszystkie pozostałe tegoroczne rundy na żywo w Sportklubie!

W przyszłym roku polskich fanów motorsportu czeka prawdziwa uczta, Sportklub przeprowadzi bowiem transmisje ze wszystkich 33 rund NASCAR Xfinity Series! Początek sezonu już 15 lutego w Daytona Beach wyścigiem NASCAR Racing Experience 300. We wrześniu rozpocznie się faza play-off, a sezon oficjalnie zakończy 7 listopada!

W bieżącej rozgrywce na cztery wyścigi przed zakończeniem sezonu klasyfikację generalną mistrzostw otwiera Christopher Bell. Walka o tytuł zapowiada się jednak intrygująco, zaledwie 12 punktów traci bowiem do niego Cole Custer, a tylko 18 „oczek” mniej ma trzeci w „generalce” Tyler Reddick. Także w klasyfikacji konstruktorów wszystkie karty leżą jeszcze na stole. Prowadzący Chevrolet zgromadził do tej pory 1041 punktów, drugi w tej klasyfikacji Ford – 1028, a trzecia Toyota – 1016.

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *