National Geographic pokaże miniserię „Polscy innowatorzy”

„Polscy innowatorzy” – premiera pierwszego odcinka miniserii w poniedziałek 26 listopada o godz. 21:55 na kanale National Geographic. Program powstał we współpracy z Ministerstwem Inwestycji i Rozwoju.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału National Geographic

Pomysły na innowacyjne wynalazki rodzą się w różnych okolicznościach. Przede wszystkim wynikają z obserwacji otaczającego świata i wsłuchiwania się w potrzeby ludzi. Wrażliwość na innych połączona z wiedzą i umiejętnościami, owocują projektami tak śmiałymi, jak przenośne urządzenie do badania KTG czy poduszka lawinowa. Takie właśnie innowacyjne rozwiązania są dziełem bohaterów 5-odcinkowej miniserii programów „Polscy innowatorzy”, która już wkrótce będzie miała swoją premierę na kanale National Geographic. Co jeszcze, poza innowacyjnymi pomysłami, łączy bohaterów nowego programu National Geographic? Wszyscy skorzystali z Funduszy Europejskich.

W serii „Polscy innowatorzy” na antenie National Geographic prezentujemy niezwykle utalentowanych Polaków, którzy odważnie realizują swoje plany, i mamy nadzieję, że te historie zainspirują innych do działania. Program przedstawia szerszej publiczności rodzimych wizjonerów, których wynalazki mają szansę zrobić furorę w wielu dziedzinach i to nie tylko w kraju. Bardzo się cieszymy, że ten projekt już po raz trzeci gości na antenie National Geographic – mówi Maciej Bral, General Manager Fox Networks Group CE

W pierwszym odcinku (premiera 26 listopada o godz. 21:55, powtórka 1 grudnia o godz. 16:55) będziemy mieli okazję poznać urządzenie Pregnabit. To innowacyjne rozwiązanie jest przeznaczone dla kobiet w ostatnim trymestrze ciąży. Mogą dzięki niemu w warunkach domowych monitorować czynności serca płodu oraz częstotliwość skurczy macicy.

W drugim odcinku „Polskich innowatorów” (premiera 27 listopada o godz. 16:55, powtórka 2 grudnia o godz. 20:55) przyjrzymy się bezzałogowemu dronowi BIRDIE, którego od konkurencji odróżnia prostota użytkowania – wszystko, czego potrzebuje użytkownik do jego obsługi, jest dostarczane przez firmę.

Trzeci odcinek miniserii (premiera 3 grudnia o godz. 21:55, powtórka 8 grudnia o godz. 16:55) poświęcony będzie Avalanche Airbag, produktowi firmy Aerosize. Poduszka lawinowa może uratować życie w górach podczas krytycznych sytuacji – cechuje ją solidny stelaż, a także niezwykle szybki czas napełniania, czyli dosłownie 3 sekundy.

W czwartym odcinku (premiera 4 grudnia o godz. 16:55, powtórka 9 grudnia o godz. 20:55) poznamy dwie projektantki, Magdę Katanę i Ewę Hiller oraz ich wyjątkowy projekt o nazwie Torba Borba – torbę, z którą łatwo chodzi się na zakupy i wchodzi po schodach. Wszystko po to, by pomóc starszym ludziom w codziennych zakupach.

Bohaterem piątego odcinka (premiera 10 grudnia o godz. 21:55, powtórka 15 grudnia o godz. 16:55) będzie filtr alkaliczny i magnezowy Dafi, nowe rozwiązanie firmy Formaster. Filtry nie tylko oczyszczają wodę, ale także podnoszą jej pH i poziom magnezu. W ten sposób woda z kranu dobrze wpływa na bilans kwasowo-zasadowy organizmu.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *