Nice Polska Liga Żużlowa w TVP Regionalnej

Po rocznej przerwie żużel wraca do Telewizji Polskiej. Nice Polską Ligę Żużlową będzie można oglądać w TVP Regionalnej.

Dzięki porozumieniu pomiędzy Polskim Związkiem Motorowym, Telewizją Polską i firmą Nice rozgrywki I ligi w sezonie 2014 zmieniają nazwę na Nice Polska Liga Żużlowa. Jeszcze nigdy ta niższa klasa rozgrywkowa nie miała sponsora tytularnego.

Dzięki centralizacji praw rozgrywki będzie transmitować Telewizja Polska. W każdej kolejce jeden mecz na żywo pokaże TVP Regionalna (niedziela, godzina 13:45; jeden mecz w Wielki Poniedziałek o tej samej porze), która znajduje się w telewizji naziemnej. Dostęp do transmisji z Nice Polskiej Ligi Żużlowej będzie więc miało praktycznie każde gospodarstwo w Polsce posiadające odbiornik telewizyjny.

W sumie będzie 18 transmisji: 14 z rundy zasadniczej, po dwa spotkania półfinałowe i finałowe. Dodatkowo w ramach podpisanego porozumienia, Telewizja Polska pokaże także dwa mecze reprezentacji Polski.

Nice Polska Liga Żużlowa będzie także odpowiednio promowana w serwisach sportowych Telewizji Polskiej, a podsumowanie każdej kolejki znajdzie się w „Sportowej Niedzieli”.

Już w niedzielę pierwszy mecz Nice Polskiej Ligi Żużlowej – o godzinie 13:45 w TVP Regionalnej będzie można zobaczyć spotkanie ROW Rybnik – Polonia Bydgoszcz. Mecz skomentuje Rafał Darżynkiewicz wraz z Mirosławem Kowalikiem – byłym żużlowcem, dwukrotnym Drużynowym Mistrzem Polski w barwach klubu z Torunia. Studio poprowadzi Sebastian Parfjanowicz, a reporterem będzie Filip Czyszanowski.

Plan transmisji – kolejki 1-7:

Niedzila (13 kwietnia)
ROW Rybnik – Polonia Bydgoszcz, godzina 13:45, TVP Regionalna

Poniedziałek (21 kwietnia)
Orzeł Łódź – GKM Grudziądz, godzina 13:45, TVP Regionalna

Niedziela (4 maja)
GKM Grudziądz – Polonia Bydgoszcz, godzina 13:45, TVP Regionalna

Niedziela (11 maja)
Orzeł Łódź – KMŻ Lublin, godzina 13:45, TVP Regionalna

Niedziela (25 maja)
PGE Marma Rzeszów – GKM Grudziądz, godzina 13:45, TVP Regionalna

Niedziela (1 czerwca)
RKM ROW Rybnik – Orzeł Łódź, godzina 13:45, TVP Regionalna

Niedziela (8 czerwca)
Carbon Start Gniezno – PGE Marma Rzeszów, godzina 13:45, TVP Regionalna

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *