Wielkanoc w Kino Polska

Chwile głębokiej duchowej refleksji i rodzinna rozrywka – tak będą wyglądać święta wielkanocne w telewizji Kino Polska.

Tydzień po Wielkanocy odbędzie się w Rzymie uroczystość kanonizacji Jana Pawła II. Widzowie Kino Polska będą mogli zatem wspomnieć pamiętne, wzruszające momenty kolejnych jego wizyt w Polsce; Kino Polska pokaże dwa dokumenty Andrzeja Trzosa-Rastawieckiego – „Pielgrzym” (19 kwietnia o 14:15) i „Credo…” (18 kwietnia o 13:05), będące zapisem pielgrzymek z lat 1979 i 1983. Uchwycili je w swoich obiektywach wybitni operatorzy i dokumentaliści, którzy są autorami zdjęć obydwu filmów: Bogdana Dziworskiego, Jacka Petryckiego, Krzysztofa Ptaka. To bardzo osobiste portrety papieża, ale i wspaniały obraz wyjątkowych czasów.

W niedzielny wieczór Kino Polska zaprasza miłośników musicali. „Hallo Szpicbródka, czyli ostatni występ króla kasiarzy” (20 kwietnia o 19:50) to efektowny pastisz przedwojennych komedii muzycznych z brawurowymi rolami Piotra Fronczewskiego jako włamywacza, który nieoczekiwanie staje się dyrektorem wodewilu, i Gabrieli Kownackiej jako gwiazdy jego teatru. Oprócz ich rozśpiewanych duetów warto także obejrzeć „Nogi roztańczone” – kultowy numer Ireny Kwiatkowskiej, w którym okazuje się, że grana przez nią bufetowa Makowska była niegdyś primabaleriną…

Na tych, którzy przetrwają lany poniedziałek, czeka wspaniały deser świątecznej ramówki Kino Polska: specjalne wydanie „Programu obowiązkowego” (21 kwietnia o 19:50), a w nim dwuczęściowa rozmowa Magdaleny Juszczyk z Jerzym Stuhrem. Wierzę w zasadę Szwejka: zrób z siebie kretyna i jakoś przeżyjesz – wyznaje w którymś momencie profesor, ale wbrew tym deklaracjom dzieli się szczerymi przemyśleniami o sensie zawodu aktora i ulotności sukcesu. Zdradza także kilka szczegółów swojego najnowszego filmu „Obywatel”, którego premiera zapowiadana jest na jesień 2014 roku.

Źródło: Kino Polska TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *