Nickelodeon liderem stacji dziecięcych

Nickelodeon cieszy się popularnością wśród młodych widzów. Od początku roku jest liderem rankingu kanałów kierowanych do dzieci. W maju kanał osiągnął swój rekordowy wynik – udział stacji w oglądalności w grupie 4-12 to aż 6%.

Stację średnio w każdej minucie oglądało ponad 27 tysięcy widzów w wieku 4-12, co przełożyło się na zasięg na poziomie 42%. Wysoką pozycję kanał notuje wśród dzieci w wieku szkolnym – udział w oglądalności w grupie 7-12 to aż 6,7%. Kanał jest także liderem w grupie 4-9 z udziałem na poziomie 6,6%. Tak dobre wyniki w precyzyjnie stargetowanych dziecięcych grupach celowych to wynik konsekwentnej strategii budowania atrakcyjnej oferty programowej dla całej dziecięcej widowni – stacja przyciąga przed telewizory dzieci w każdym wieku i rośnie razem z nimi.

Na antenie kanału znajdziemy bezpieczne i edukacyjne pozycje programowe takie jak „Umizoomi”, którego bohaterowie odkrywają przed najmłodszymi pierwsze zagadnienia matematyczne czy „Dora mała podróżniczka”, z którą widzowie w każdym odcinku wyruszają na nową wyprawę przy okazji poznając podstawy języka angielskiego oraz rozwijając zdolności logicznego myślenia.

Dzieci w wieku szkolnym przed telewizory przyciągają SpongeBob Kanciastoporty, czy bohaterskie i wojownicze Żółwie Ninja. Losy SpongeBoba śledzi średnio 37tys widzów w wieku 4-12, ale udział pozycji w oglądalności wśród chłopców w wieku 7-12 to aż 8,9%. W panteonie gwiazd kanału oczywiście nie może także zabraknąć magicznych wróżek uwielbianych przez dziewczynki, znanych z animacji „Winx Club” czy postaci z kreskówki „Pingwiny z Madagaskaru”, które zapewniły stacji w maju udział na poziomie 9% w grupie wiekowej 7-12 i blisko 11% wśród chłopców w tym wieku.

Z myślą o starszych widzach, młodych nastolatkach na antenie kanału znajdują się także bardzo różnorodne pozycje serialowe. W maju w rankingu topowych formatów znalazły się między innymi „Sam&Cat”, których losy śledzi w każdej minucie średnio 47tys widzów. To format szczególnie doceniany przez dziewczynki w wieku 7-12. W tej grupie pozycja w maju wygenerowała udział w oglądalności na poziomie 8,7%. Tuż za nią wśród pozycji wybieranych przez nastolatki znajdują się także „ICarly” oraz „Victoria znaczy zwycięstwo”, obie pozycje w tej grupie notują udział na poziomie ponad 8%. Widzowie docenili także nowości wprowadzone przez stację w ostatnich miesiącach. Od niedawna na antenie goszczą „Grzmotomocni”. Historię rodziny o super mocach śledzi w każdej minucie blisko 36tys widzów co przekłada się na udział na poziomie 6,5% w grupie A7-12.

W najbliższym czasie na antenie stacji pojawi się nowy bohater, Geronimo Stilton. Tytułowy bohater to sympatyczna mysz zamieszkująca na Mysiej Wyspie. Geronimo pracuje jako redaktor naczelny gazety „Rodent’s Gazette”. Choć marzy mu się spokojne i pozbawione niebezpieczeństw życie, przygody same pukają do jego drzwi. W prowadzeniu dziennikarskich dochodzeń pomagają mu siostra Thea, siostrzeniec Benjamin oraz kuzyn. Geronimo obdarzony jest encyklopedyczną wiedzą i niespotykaną dociekliwością. Jest to mysz-dziennikarz do zadań specjalnych, potrafi rozwiązać każdą zagadkę i opisać najtrudniejszy problem.

Losy debiutującego najmłodszego bohatera stacji Nickelodeon będzie można śledzić już wkrótce. Premierowy odcinek pojawi się na antenie 30 czerwca o godzinie 14:10. Losy Geronimo będziemy mogli śledzić od poniedziałku do piątku o tej samej porze.

Źródło: TVN

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *