Nickelodeon wprowadza do oferty polskie produkcje

W październiku 2012 roku dziecięcy kanał Nickelodeon, którego nadawcą w Polsce jest Viacom International Media Networks , wprowadzi do oferty polskie produkcje. W ramówce Nickelodeon znajdzie nowy program rozrywkowy „Cheeese”, znane z anteny MTV Polska oraz VIVA Polska, odpowiednio „Cribs” i „VIVA Mjuzik Kłiiiz”, a także znany z anten Polsatu, ATM Rozrywki oraz Comedy Central komediowy serial „Rodzina zastępcza”.

„Cheeese” to nowy program rozrywkowy prowadzony przez aktora młodego pokolenia, Maćka Musiała. Zabawne skecze z ukrytej kamery , śmieszne komentarze – to wszystko czeka na widzów już od 26 listopada od poniedziałku do piątku o godzinie 17:10.

Wprowadzone zmiany w ofercie programowej kanału Nickelodeon związane są prawdopodobnie z dostosowaniem jej do wymogów polskiej koncesji, którą Nickelodeon otrzymał 24 maja br. oraz wymogami decyzji rezerwacyjnej dla multipleksu telewizji mobilnej, poprzez który kanał Nickelodeon nadaje od 4 czerwca 2012 roku.

Nadawca, który posiada polską koncesję, w pierwszym roku rozpowszechniania programu zobowiązany jest do przeznaczenia nie mniej niż 26,4% kwartalnego czasu nadawania programu na audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim.

Jeżeli nadawca przygotowuje się do emisji kanału Nickelodeon na podstawie polskiej koncesji to nie wykluczonym jest, że obok polskiej oferty programowej pojawią się również polskie oznaczenia wiekowe, a także zmodyfikowana oprawa graficzna, która będzie musiała w odpowiedni sposób sygnalizować reklamy oraz autopromocję.

Źródło: telemagazyn.pl/atmedia/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *