Nie ma miejsca dla TVP Sport w MUX-3

W środę, 2 kwietnia 2014 roku, odbyło się posiedzenie sejmowej Komisji Kultury Fizycznej, Sportu i Turystyki, na którym poruszono między innymi problem odpłatnego dostępu do kanału TVP Sport.

Bogusław Piwowar, Członek Zarządu TVP S.A., w odpowiedzi na pytanie posła Marka Matuszewskiego o dostępność kanału TVP Sport, wyjaśnił parlamentarzystom, że TVP Sport nie jest kanałem odpłatnym. Jednocześnie zaznaczył, że do budżetu TVP nie wpływają żadne pieniądze z tytułu udostępniania kanału TVP Sport sieciom kablowym i platformom satelitarnym.

W związku z faktem, że TVP Sport jest kanałem bezpłatnym, serwis naziemna.info poprosił Jacka Rakowieckiego, rzecznika prasowego TVP, o komentarz odnośnie szans na pojawienie TVP Sport w ofercie trzeciego multipleksu (MUX-3) Naziemnej Telewizji Cyfrowej:

TVP Sport nie może znaleźć się na MUX-3 z tego prostego powodu, że wszystkie miejsca na nim są już zajęte. Dopiero przyszłe decyzje co do podziału miejsc na kolejnych MUX-ach mogłyby sprawić, że TVP rozważałaby taką opcję – wyjaśnił serwisowi naziemna.info Jacek Rakowiecki, rzecznik prasowy TVP.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *