„Niedziela z… Januszem Gajosem” w TVP Kultura

Gościem TVP Kultura będzie wybitny aktor teatralny i filmowy Janusz Gajos. Do rozmowy w studio zaprosił przyjaciół i współpracowników, wśród nich: Annę Kazejak, Magdę Umer, Jana Englerta i Andrzeja Wajdę.

Jego droga zawodowa to zawirowania, przestoje i próby wydostawania się z szufladek, w które tak łatwo trafiają aktorzy. Zwycięsko poradził sobie jednak i z przyklejoną na samym początku do niego rolą Janka z „Czterech pancernych i psa”, jak i woźnego Tureckiego z „Kabaretu Olgi Lipińskiej”. Na nowo odkrył go Kazimierz Kutz, proponując rolę w „Opowieściach Hollywoodu” Christophera Hamptona. Gajos zagrał w niej Ödöna von Horvatha, zyskując pochwały m.in. Tadeusza Łomnickiego. Dziś uznawany jest za jednego z najciekawszych i najwybitniejszych polskich aktorów teatralnych i filmowych. Jest w zespole Teatru Narodowego w Warszawie, w 2010 roku otrzymał Wielką Nagrodę Festiwalu Teatru Polskiego Radia i Teatru Telewizji Polskiej Dwa Teatry w Sopocie, znakomite role filmowe stworzył m.in. u Janusza Morgensterna w „Żółtym szaliku”, „Wygranym” Wiesława Saniewskiego czy „Układzie zamkniętym” Ryszarda Bugajskiego.

W ramach „Niedzieli z…” poza rozmową w studio TVP Kultura o godzinie 18:35 komedię science-fiction Andrzeja Kondratiuka „Big Bang”, w której zobaczymy Janusza Gajosa oraz spektakl w reżyserii Andrzeja Wajdy „Bigda idzie!” o godzinie 20:50.

„Niedziela z… Januszem Gajosem”

Emisja: niedziela, 30 grudnia, od godziny 17:50

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *