Turniej Czterech Skoczni w TVP1/HD

Tradycyjnie, na przełomie grudnia i stycznia zostanie rozegrany Turniej Czterech Skoczni. Organizowany na niemieckich i austriackich skoczniach Turniej Czterech Skoczni to jedno z najważniejszych wydarzeń sezonu narciarskiego. Turniej jest rozgrywany od 1953 roku i wciąż cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem widzów. Jego zwycięzca zyskuje nie tylko prestiż i liczne nagrody, ale także punkty wliczane do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Tradycyjnie, wszystkie konkursy transmitować będzie telewizyjna Jedynka.

W skład Turnieju Czterech Skoczni wchodzą cztery konkursy odbywające się w niemieckich miejscowościach Oberstdorf i Garmisch Partenkirchen oraz austriackich – Innsbrucku i Bischofshofen. Każdy konkurs, w przeciwieństwie do „normalnych” zawodów Pucharu Świata, rozgrywany jest w systemie KO. Formuła polega na tym, że zawodnicy w pierwszej serii są dobierani w pary na podstawie wyników z kwalifikacji – skoczek z pierwszego miejsca startuje w parze z ostatnim, zawodnik z drugiego z przedostatnim itd. Do drugiej serii zawodów przechodzi dwudziestu pięciu zwycięzców pojedynków, a także pięciu tak zwanych „lucky loosers”, czyli najwyżej sklasyfikowanych przegranych zawodników. Druga część konkursu jest już rozgrywana według tradycyjnych zasad.

W ostatnich czterech latach Turniej Czterech Skoczni wygrywali wyłącznie Austriacy. W tym roku może być podobnie. W świetnej formie jest triumfator turnieju z 2010 roku Andreas Kofler oraz Gregor Schlierenzauer, zwycięzca sprzed roku. Nie wolno jednak zapominać o innych zawodnikach. Spośród Polaków największe szanse na sukces ma Kamil Stoch, który powoli wraca do formy prezentowanej w poprzednim sezonie. Być może zawodnik WKS-u Zakopane nawiąże do sukcesów Adama Małysza, który w 2001 roku wygrał Turniej Czterech Skoczni, zaś dwa lata później zajął w nim trzecie miejsce.

Turniej Czterech Skoczni

Niedziela (30 grudnia)
Konkurs w Oberstdorfie, godzina 16:00, TVP1/HD

Wtorek (1 stycznia)
Konkurs w Ga-Pa, godzina 14:00, TVP1/HD

Piątek (4 stycznia)
Konkurs w Innsbrucku, godzina 13:45, TVP1/HD

Niedziela (6 stycznia)
Konkurs w Bischofshofen, godzina 16:30, TVP1/HD

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *