„Niedziela z… Mają Ostaszewską” w TVP Kultura

Bohaterką „Niedzieli z…” będzie Maja Ostaszewska, uznawana za jedną z najciekawszych polskich aktorek filmowych i teatralnych średniego pokolenia.

Pochodzi z artystycznej rodziny. Jej babcia była aktorką, dziadek – rzeźbiarzem i scenografem, ojciec jest muzykiem i założycielem awangardowej grupy „Osjan”, brat komponuje. Ostaszewska była w zespołach Teatru Dramatycznego, TR Warszawa, Teatru Narodowego. Od 2008 roku jest w zespole Nowego Teatru Krzysztofa Warlikowskiego. Ma szczęście do reżyserów: Pracowała z Krystianem Lupą, którego uważa za swojego mistrza i nauczyciela, Grzegorzem Jarzyną, Krzysztofem Warlikowskim.

Rozmowę z aktorką m.in. o aktorstwie, pokoleniu, feminizmie, korzeniach rodzinnych i buddyzmie poprowadzi Maks Cegielski. Gośćmi programu będą ojciec aktorki – Jacek Ostaszewski oraz reżyser – Krzysztof Warlikowski.

W ramach Niedzieli z Mają Ostaszewską zobaczymy również „Patrzę na ciebie, Marysiu” – film Łukasza Barczyka, za rolę w którym Maja Ostaszewska została nagrodzona na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni w 2000 roku. Film zostanie wyemitowany o godzinie 17″50.

O 19:45 TVP Kultura zaprasza na film Teresy Kotlarczyk „Prymas, trzy lata z tysiąca”. Maja Ostaszewska zagrała w nim rolę siostry Leonii, której zadaniem jest składanie relacji do Urzędu Bezpieczeństwa ze wszystkiego, co się dzieje wokół uwięzionego kardynała Wyszyńskiego

Wieczór z Mają Ostaszewską zostanie zakończony o 21:35 emisją Teatru Telewizji „Chciałam Ci tylko powiedzieć” – przejmującym zwierzeniem córki nagranym do amatorskiej kamery i skierowanym do matki.

„Niedziela z… Mają Ostaszewską”

Emisja: niedziela, 9 września, od godziny 17:15
Powtórka: poniedziałek, 10 września, od godziny 00:50

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *