Prawie 8 tysięcy osób odwiedziło siedzibę Telewizji Polskiej

Blisko 8 tysięcy osób odwiedziło gmach Telewizji Polskiej przy ul. Woronicza w ramach Dnia Otwartego, który miał miejsce w sobotę 8 września. Widzowie Telewizji Polskiej mieli możliwość zobaczenia „telewizji od kuchni” – poznali kulisy telewizyjnej pracy, zbierali autografy, rozmawiali z licznymi autorami i prowadzącymi programy, którzy zapewnili swoim fanom dużo emocji i wspólnych wrażeń. Gości powitał prezes Zarządu TVP – Juliusz Braun oraz członkowie Zarządu Spółki Bogusław Piwowar i Marian Zalewski.

To jest szczególny Dzień Otwarty Telewizji Polskiej, rok jubileuszu, 60 lat wielkiego dorobku – powiedział J. Braun. Prezes Zarządu Spółki zaprosił gości do zwiedzania gmachu TVP i codziennego oglądania wszystkich anten telewizji publicznej. Najbardziej wytrwałym widzem, który przybył przed siedzibę TVP już w piątek o godzinie 23:30, okazał się Arkadiusz Biedak mieszkający koło Zawiercia. W tym roku wyraził chęć obejrzenia pomieszczeń przy ul. Woronicza już po raz piąty. W nagrodę za przywiązanie do telewizji publicznej, z rąk Bogusława Piwowara, członka Zarządu otrzymał najlepsze produkcje TVP na DVD. 11-letniemu Michałowi z Warszawy, pierwszemu dziecku czekającemu w kolejce do zwiedzania studiów TVP upominek wręczył Marian Zalewski, członek Zarządu.

Na scenie znajdującej się przy ul. Woronicza od rana grali, śpiewali i występowali zaproszeni goście m.in.: bohaterowie seriali „Rodzinka.pl”, „Barwy szczęścia” oraz Rafał Brzozowski, Piotr Kupicha z zespołu Feel, Zespół Pectus, Zero Procent, Mark Molak z „Barw szczęścia” z zespołem The Gites, Liber z drużyną i zespół Mazowsze.

Paulina Drażba i Mateusz Szymkowiak występując w roli gospodarzy na scenie dbali o dobre humory wszystkich uczestników imprezy. Po raz pierwszy od początku istnienia wystąpiły razem na jednej scenie gwiazdy programów śniadaniowych Telewizji Polskiej „Kawa czy Herbata” i „Pytanie na śniadanie”. Amatorzy rozrywki oglądali kabaret Jurki, oraz pokaz iluzjonisty – Konrada Modzelewskiego. Były też liczne konkursy – np. na najlepszą pogodynkę wśród widzów, tańce w parach oraz wiele zabaw dla najmłodszych.

Przed gmachem TVP znajdowały się punkty tematyczne związane z antenami m.in. z TVP Historia, gdzie można było zobaczyć widowisko w wykonaniu zawodowych rekonstruktorów, którzy w strojach historycznych z czasów Powstania Styczniowego 1863 roku, symulowali walki żołnierzy. W ramach programu „Rok w ogrodzie” (TVP1/HD) na stoisku z zieleniną można było dowiedzieć się jak upiększyć nasze balkony i ogródki.

W budynku B można było przenieść się w świat najnowszych trendów i urządzeń technologicznych, poznać ich działanie, możliwości i zastosowanie. Dużym powodzeniem cieszył się konkurs „TVP cyfrowa!” dotyczący wiedzy o Naziemnej Telewizji Cyfrowej. Do 14:00 w konkursie uczestniczyło aż 420 osób, a prawidłowych odpowiedzi udzieliły 254. Najlepszy okazał się Tomasz Muszyński z Otwocka, któremu odpowiedź na 3 pytania zajęła zaledwie 8 sekund. W nagrodę otrzyma tablet iPad, ufundowany przez firmę SAD Video Integrator. Innym uczestnikom tego konkursu wręczono dekodery do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej, przekazane przez Związek Importerów i Producentów Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego Branży RTV i IT. Informując o rozstrzygnięciach pierwszego etapu konkursu M. Zalewski, członek Zarządu TVP podkreślił wielkie znaczenie telewizji hybrydowej, zwłaszcza dla ludzi młodych.

Również w budynku B TVP INFO prezentowało swoją ofertę programową.

W studiach przedstawiono ofertę programową TVP1/HD, TVP2/HD oraz kanałów tematycznych. Ze swoimi fanami spotkały się gwiazdy telewizyjnych seriali i programów oraz ulubieni prezenterzy telewizyjni, m.in. Grażyna Torbicka, Tomasz Kammel, Marta Kielczyk, Claudia Carlos, Joanna Racewicz, Wojciech Mann, Tadeusz Sznuk, Karol Strasburger, Łukasz Nowicki, Antonina Turnau oraz odtwórcy ról takich seriali jak: „Czas honoru”, „Na dobre i na złe”, „Barwy szczęścia”, „Rodzinka.pl” oraz „M jak miłość” którzy na okolicznościowych kartach składali autografy. Uczestnicy imprezy zwiedzali hale produkcyjne, hale budowy dekoracji i scenografii, magazyny kostiumów i rekwizytów oraz scenografię ze znanych i lubianych produkcji serialowych TVP.

Wydarzenia związane z Dniem Otwartym TVP były rejestrowane przez wóz transmisyjny. Emisja reportażu 9 września o godzinie 16:00 w TVP1/HD.

Widzowie telewizji publicznej tłumnie odwiedzali także siedziby oddziałów terenowych.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *