Nowa seria „Outsiderzy: Z dala od cywilizacji” w National Geographic Channel

Wielu ludzi spędza życie, będąc uwięzionymi w „czterech ścianach”, bez nadziei na zmianę swojego losu. Egzystują z miesiąca na miesiąc, pracując po to, by opłacić rachunki i zabezpieczyć swoje przetrwanie w miejskiej dżungli. Skrycie jednak marzą o wolności i o tym, by ich jedynym zegarem było słońce. Niektórzy z nich dochodzą do punktu zwrotnego i decydują się na odważny krok – porzucają dotychczasowe życie na rzecz wolności.

Sprawdź szczegóły w PROGRAMIE TV

W nowej serii dokumentalnej „Outsiderzy: Z dala od cywilizacji” National Geographic Channel przedstawi historie śmiałków, dla których niezależność oznacza ponowne zdefiniowanie pojęcia „życia w zgodzie z naturą”. Bohaterowie programu odrzucili poukładane życie w społeczeństwie, by zostać panami swojego losu. Kim oni są? Joe Ray w poszukiwaniu spokoju i równowagi ducha ostatnie dwa lata spędził w podziemnej sieci jaskiń, w górach Ozark w stanie Arkansas, służących mu za dom. Dzięki temu, że są to rejony trudno dostępne i rzadko odwiedzane przez turystów Joe może się cieszyć prywatnością. Natomiast Doc Leverett pewnego dnia obudził się i stwierdził „mam dość swojego życia”. Wraz z żoną, Jeanny zbudowali dom na drzewie w ogromnym lesie przy granicy z Kanadą. Mieszkają tam, a by nie umrzeć z głodu, muszą polować na dzikie zwierzęta. Z kolei Dan Burton przeniósł się wraz z rodziną na odizolowaną wyspę pośrodku jeziora Michigan, długie kilometry od najbliższych sąsiadów. Łowi ryby, by zapewnić pożywienie bliskim. „Obozowisko, kilka koni, dobry pies i niezawodna strzelba” – to recepta na szczęście Beara Clawa, który z fabrycznego operatora wózka widłowego stał się prawdziwym człowiekiem gór. Z własnego wyboru żyje jak nomada, co jakiś czas zmieniając miejsce zamieszkania.

Mówi się, że prawdziwa ucieczka okupiona jest wysoką ceną… poznajcie tych, którzy byli gotowi ją zapłacić i, co najważniejsze, czerpią z tego radość.

„Outsiderzy: Z dala od cywilizacji”

Emisja: czwartek, od 23 czerwca, godzina 23:00

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *