“Nowa twarz, nowe życie” na Nat Geo People

To pełna dramatycznych zwrotów akcji historia o potędze nauki, ludzkiej tożsamości i nadziei. Piękna 18-latka porzucona przez chłopaka próbuje odebrać sobie życie. Strzał w głowę nie jest śmiertelny, ale dziewczyna traci niemal całą twarz. Kanał National Geographic przez dwa lata śledził jej walkę o powrót do zdrowia, której kluczowym momentem jest całkowity przeszczep twarzy. Premiera niezwykłego dokumentu „Nowa twarz, nowe życie” już 4 września!

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału Nat Geo People

W świecie obsesyjnie skupionym na wyglądzie, historia Katie Stubblefield nabiera szczególnej mocy. Dokument kręcony przez kanał National Geographic przez dwa lata pokazuje siłę rodziny i miłości w walce z przeciwnościami, które wydawały się nie do pokonania. To także zapis walki lekarzy, którym udaje się dokonać medycznego cudu. Katie po nieudanej próbie samobójczej została najmłodszą pacjentką, która w USA przeszła operację przeszczepu całej twarzy. Zanim jednak doszło do transplantacji, dziewczyna przeszła niezwykle trudną drogę, którą pozwoliła śledzić z kamerą ekipie National Geographic. Obserwujemy miesiące czekania na dawcę, radość, gdy pojawia się promyk nadziei, a także sam przeszczep i rekonwalescencję Katie. Ekipa filmowa towarzyszyła dziewczynie także podczas niezwykle wzruszającego spotkania z babcią dawczyni, która zmarła po przedawkowaniu narkotyków.

Film „Nowa twarz, nowe życie” pozwala na chwilę zatrzymać się w codziennym pędzie i zastanowić nad tym, co naprawdę w życiu ważne. – Jestem szczęśliwa, że żyję. Dostałam drugą szansę – mówi Katie Stubblefield w dokumencie. Operacja Katie daje także nadzieję na nowe życie innym. Zabieg został sfinansowany przez Departament Obrony USA w celu poprawy przyszłego leczenia żołnierzy, którzy zostali zranieni podczas bitwy i wrócili z podobnymi obrażeniami.

Premierze filmu towarzyszy okładkowy artykuł „Nowa twarz Katie” w magazynie „National Geographic”, w którym opisano drogę dziewczyny do zdrowia.

“Nowa twarz, nowe życie” – premiera we wtorek 4 września o godzinie 22:00 na kanale National Geographic, powtórka w niedzielę 9 września o godz. 22:00 na Nat Geo People.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *