Nowe multimedialne studio radiowej Jedynki

Słuchacze radiowej Jedynki od kilku miesięcy obserwują szereg zmian technologicznych i koncepcyjnych, wpływających na nieustający rozwój stacji. W środę 18 grudnia rozmowy polityczne „Sygnałów dnia” poprowadzone zostaną w nowym, multimedialnym studiu, które umożliwia kontynuację rozmowy w Internecie. Oznacza to, że pierwsza część będzie – jak dotychczas – emitowana na antenie Programu I, na Twitterze oraz na stronie internetowej radiowej Jedynki. To jednak nie koniec, bo odtąd rozmowa będzie dłuższa. Dalszy przebieg spotkań z przedstawicielami świata polityki będzie kontynuowany w Internecie. To kolejny etap długofalowego procesu rozwoju oferty programowej radiowej Jedynki, wprowadzany od marca br. przez dr Agnieszkę Kamińską, Dyrektor Programu 1 Polskiego Radia.

Radiowa Jedynka korzysta z najnowszych technologii, które pozwalają bezpośrednio przesyłać do Internetu wszystko, co dzieje się w studiu. Zastosowanie nowoczesnych narzędzi we flagowej audycji radiowej Jedynki, pozwoli słuchaczom śledzić polityczne rozmowy już nie tylko na antenie, ale również w Internecie za pomocą streamingu wideo na platformach radiowej Jedynki w mediach społecznościowych. – To ukłon w stronę słuchaczy, którzy w kontakcie z Programem 1 Polskiego Radia sygnalizowali, że czasem chcieliby usłyszeć więcej na jakiś temat od gości „Sygnałów dnia”. Postanowiliśmy więc kontynuować rozmowy w Internecie, bez zmian w strukturze programu bezpośrednio na antenie – mówi Agnieszka Kamińska, Dyrektor-Redaktor Naczelna Programu 1 Polskiego Radia. – Chcemy, by słuchacze nie tylko nas słyszeli, ale też widzieli to, co się dzieje w studiu i mogli uczestniczyć „na żywo” w dyskusjach i rozmowach – dodaje Dyrektor Kamińska. – Rozmowy prowadzone będą w nowoczesnym, multimedialnym studiu radiowym. Scenografia studia oparta jest o elementy tradycyjnego studia radiowego, do którego wprowadzono między innymi 65-calowe monitory służące do wyświetlania treści związanych z realizowaną audycją. Studio przygotowane jest do realizacji treści multimedialnych z rozdzielczością 4K – wyjaśnia Sławomir Krzewiński, wicedyrektor Biura Technologii Polskiego Radia.

W marcu br. na antenie radiowej Jedynki zadebiutowały poranne komentarze ekspertów, popołudniowe „Komentarze dnia” publicystów oraz debaty polityczne po godz. 18.00. Codziennie o północy Jedynka gra również pełną wersję hymnu. W czerwcu br. najstarsza radiowa antena zyskała nową oprawę dźwiękową i „jingle” audycji, podkreślające ich rozpoznawalny styl. Nowa oprawa dźwiękowa ruszyła wraz ze startem kultowej audycji „Lato z radiem” w nowej formule. Ponadto każdego ranka słuchacze „Czterech pór roku” witani są przez duety prowadzących: Sławę Bieńczycką, Agnieszkę Kunikowską, Karolinę Rożej, Marzenę Kawę, Romana Czejarka, Daniela Wydrycha, Grzegorza Frątczaka i Piotra Kędziorka.

Radiowa Jedynka stawia na równoczesny rozwój dźwięku i obrazu, dlatego również studio emisyjne zostało poddane przebudowie w zakresie adaptacji akustycznej i scenografii wizyjnej. Wykorzystanie najnowocześniejszych technologii akustycznych, niezmiennie wysoka jakość dźwięku audycji nadawanych na żywo oraz zupełnie nowa warstwa wizualna i wartość wizyjna prezentowanego obrazu. – Studio emisyjne jest sercem każdej stacji radiowej. To stąd mówimy do naszych słuchaczy, przekazujemy najistotniejsze informacje i towarzyszymy im każdego dnia. Wiemy, jak ważny jest odbiór w możliwie najwyższej jakości. W codziennej pracy radiowca liczy się najnowocześniejszy sprzęt i profesjonalne oprogramowanie do emisji, dlatego wspieramy zespół Jedynki najlepszymi rozwiązaniami na rynku – zapewnia Agnieszka Kamińska.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *