Nowe seriale i dokumenty w ATM Rozrywka

10 lutego 2014 roku w ramówce kanału ATM Rozrywka pojawią się nowe propozycje programowe. Ramówka stacji zostanie wzbogacona o dwa seriale i pięć serii dokumentalnych.

Pierwszą nowością jest serial „Okazja”, który będzie emitowany od poniedziałku do piątku o godzinie 16:30. Powtórki na drugi dzień o godzinie 9:30.

Druga nowość to godzinne pasmo seriali dokumentalnych nadawane od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00. W każdy dzień tygodnia będzie nadawany inny serial: w poniedziałek – „Wierzyć, nie wierzyć?”, we wtorek – „W pogoni za UFO”, w środę – „Zjawiska paranormalne”, w czwartek – dwa odcinki”Szalonych naukowców”, a w piątek – „Granica”. Powtórki będą nadawane w soboty od godziny 9:00 do 14:00.

Trzecią nowość stanowi serial „Warto kochać”, którego emisja będzie miała miejsce od poniedziałku do piątku o godzinie 19:00. Serial będzie powtarzany na drugi dzień o godzinie 11:00.

„Okazja” – opis:
Serial komediowy osadzony w realiach współczesnej Polski. Obnaża przywary polskiego społeczeństwa, choć ukazuje też nasze lepsze cechy charakteru. Bohaterami są przedstawiciele rozmaitych środowisk, mający różny pogląd na świat, odmiennie postrzegający nową polską rzeczywistość. Choć pozornie wszystko ich dzieli, okazuje się, że także wiele ich łączy. Wskutek zaskakującego biegu zdarzeń pod jednym dachem zamieszkują: polityk, ksiądz, kombinator, pracownica straży miejskiej i dziewczyna z pizzerii. Wszyscy padli ofiarą agenta oszusta. Wynajęli to samo mieszkanie w pięknej, starej, odrestaurowanej kamienicy w Warszawie przy ulicy Rolnej 46, płacąc z góry za wynajem. Jesteśmy świadkami ich konfliktów, wzajemnych pretensji i oskarżeń, sporów o rachunki, zakupy, użytkowanie łazienki. Ale z czasem lokatorzy poznają się bliżej, zaczynają się rozumieć, zawiązują się między nimi rozmaite koalicje. Jak zapewniają twórcy, serial jest przeznaczony dla wszystkich, którzy szukają lekkiej rozrywki i relaksu. Kasia (Monika Dryl) – ładna, szczupła, sprawna fizycznie, pochodzi z Kożuchowa pod Zieloną Górą. Zna karate, pracuje w stołecznej straży miejskiej. Jej przyjaciółka Hela (Ewa Konstancja Bułhak) również przyjechała z Kożuchowa w poszukiwaniu lepszego życia. Na razie zatrudniła się w pizzerii. Staszek (Tomasz Karolak) przybył do stolicy z podwarszawskiego Grójca. Handluje na Stadionie Dziesięciolecia i uważa się za uczciwego biznesmena. Choć na pierwszy rzut oka wygląda na gbura i prostaka, w istocie jest dobrodusznym i życzliwym człowiekiem. Wśród lokatorów trzypokojowego mieszkania jest też młody ksiądz Wojtek (Marcin Sztabiński) z Krakowa, który studiuje w Warszawie na katolickiej uczelni. Najstarszy z piątki przymusowych współlokatorów to Wiesiek (Sławomir Orzechowski) – poseł, który w wynajętym mieszkaniu miał mieć swoje biuro poselskie. Przyjechał z Prabut, gdzie nadal mieszkają jego żona i dzieci.

„Warto kochać” – opis:
Jest rok 2005, Polska wkroczyła niedawno do UE, przyszedł czas wielkich zmian. Nowe walczy ze starym, duże z małym, tradycyjne z nowoczesnym, mała firma z wielkim producentem. Małą firma jest rodzinna piekarnia, produkująca chleb według starych, sprawdzonych receptur, dla której główną wartością jest dobro pracujących w niej ludzi.
Wielkim producentem jest nowocześnie zarządzana korporacja, dla której głównym celem jest stałe zwiększanie zysków. Na przykładzie historii walki piekarni z ogromną firmą, serial opowiada o ścieraniu się tradycyjnych wartości takich jak solidarność, lojalność czy przywiązanie do rodziny z nowoczesnością, pojętą przez pryzmat zysku za wszelką cenę.

Źródło: Polsat Media

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *