Nowy program „Fakty czy kłamstwa?” w TVP INFO

We wtorek, 30 maja o godz. 21:00 startuje nowy program w TVP INFO pt. „Fakty czy kłamstwa?” Prowadzący Jakub Maciejewski będzie rozprawiał się z kłamstwami i manipulacjami informacyjnymi, jakie dominują na rynku medialnym. Autor przyjrzy się materiałom dziennikarskim, w których przemycane są nieścisłości, półprawdy lub wręcz ewidentne kłamstwa.

Sprawdź godziny emisji audycji „Fakty czy kłamstwa?” w PROGRAMIE TV

To program o tym, jak media o zagranicznym kapitale realizują konkretne interesy polityczne, o fake newsach, jakie o Polsce rozprowadzają obce kraje, np. Rosja i Niemcy, o tym jak ważne jest bezpieczeństwo informacyjne kraju.

Jestem przekonany, że nowy program szybko zyska dużą popularność. W internecie i wielu mediach prywatnych pojawia się masa nieprawdziwych informacji. Jakub Maciejewski krok po kroku, regularnie, co tydzień będzie je analizował i odpowiadał na pytanie: fakty czy kłamstwa? – mówi Michał Adamczyk, Dyrektor TAI.

Jakub Maciejewski to jeden z najbardziej doświadczonych dziennikarzy, który na własne oczy widział to, co w swojej propagandzie Rosja nazywa „mirem”. W Polsce też walczy z licznymi fejkami i manipulacjami, i je właśnie będzie rozkładał na części pierwsze w najnowszym programie TVP INFO – podkreśla Samuel Pereira, zastępca dyrektora TAI ds. TVP INFO.

Sprawdź ofertę kanału TVP INFO w PROGRAMIE TV

„Fakty czy kłamstwa?” – emisja w każdy wtorek o 21:00 w TVP INFO.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *