Nowy program „The Voice Senior” w TVP2

Takiego talent show jeszcze nie było! W sobotę, 7 grudnia o godz. 20:05 w Dwójce rusza pierwsza polska edycja „The Voice Senior”.

Sprawdź ofertę kanału TVP2 w PROGRAMIE TV

Po sukcesach „The Voice of Poland” i „The Voice Kids”, Telewizja Polska zdecydowała postawić na seniorów. W nowym show zobaczymy występy ponad 20 utalentowanych muzycznie osób po 60. roku życia. Uczestnicy programu będą walczyć o tytuł Najlepszego Głosu w Polsce, 50 tysięcy złotych oraz wycieczkę marzeń o wartości 30 tysięcy złotych.

Występy uczestników talent show ocenią legendy polskiej muzyki: Alicja Majewska, Urszula Dudziak, Marek Piekarczyk oraz Andrzej Piaseczny. Trenerzy przyznają, że „The Voice Senior” pozwala spełnić marzenia, ale jest również zastrzykiem pozytywnej energii i radości dla seniorów. Program zabierze widzów w podróż pełną muzyki i pasjonujących wspomnień.

Uczestnicy są wolnymi ludźmi, czyli mogą i chcą sobie pozwolić na coś, o czym marzyli całe życie. To jest dla nich nowe życie. Oni nie chcą zabłysnąć. Oni chcą po prostu się spełnić i fajnie zaśpiewać. I przeżyć to, co śpiewają – mówi Urszula Dudziak.

Czasem dorosłym bardziej brakuje czegoś w życiu. Wydaje mi się, że zyskują czas, który trudno zagospodarować, a to nie prawda. Wtedy trzeba spojrzeć na siebie, pomyśleć: czego nie robiłem jeszcze, nie robiłam. Co całe życie chciałam, chciałem zrobić, ale nie miałem okazji. My tę okazję stwarzamy. To jest ten moment w życiu, kiedy możecie pokazać jakimi naprawdę jesteście – tłumaczy Andrzej Piaseczny.

Na scenie zobaczymy m.in.: emerytowanego górnika, taksówkarza z ponad 30-letnim stażem, czy byłą pracownicę laboratorium. Wszystkich łączy miłość do muzyki, która jest ich pasją i towarzyszy im przez całe życie. Jednak dopiero teraz znaleźli w sobie odwagę, aby muzyka była na pierwszym miejscu.

Największą wartością tego programu jest jego idea. Jestem przekonana, że to nie kończy się na jednym występie i przejściu dalej albo nie. To rozbudzi jeszcze większą potrzebę rozwoju – wyjaśnia Alicja Majewska.

Do naszego programu przychodzą ludzie, którym wierzę. Oni naprawdę wiedzą, o czym śpiewają. Jak mówili, nikt nie chciał ich słuchać, teraz posłuchają o czym śpiewają. Przysłowiowe wnuki zobaczą, jak świetne są ich babcie, dziadkowe. Ile potrafią, jaką mają radość, jaką mają energię – zapewnia Marek Piekarczyk.

Po pierwszym etapie – Przesłuchaniach w Ciemno, poznamy 16 półfinalistów, po czterech w drużynie każdego z trenerów. Ostatecznie w Wielkim Finale wystąpi ośmioro najlepiej śpiewających seniorów. O tym, kto zwycięży pierwszą polską edycję „The Voice Senior”, zdecydują widzowie, biorący udział w głosowaniu SMS.

Program poprowadzą Marta Manowska i Tomasz Kammel.

Premiera „The Voice Senior” już 7 grudnia o godz. 20:05 w TVP2.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *