NOWY SEZON DTM 2017 W MOTOWIZJI

6 i 7 maja Motowizja zaprasza na pierwszą rundę wyścigów DTM – najważniejszej serii wyścigowej samochodów w Niemczech. Sezon 2017 rozpocznie się na torze Hockenheim. Nowy regulamin, zmiany techniczne i z pewnością ogromne emocje jakie zapewnią widzom kierowcy już od samego początku, to wszystko czeka na fanów, oczywiście na żywo, w Motowizji.

Sprawdź ofertę kanału Motowizja w PROGRAMIE TV

NOWY SEZON DTM

18 wyścigów podczas 9 rund w Niemczech, Austrii, Holandii, na Węgrzech i w Rosji. Zespoły Mercedesa, Audi i BMW. Zmienione regulaminy sportowy i techniczny, nowi kierowcy jak i starzy dobrzy znajomi. Wszystko to sprawia, że Sezon 2017 w serii DTM zapowiada się niezwykle ciekawie.

W 2017 roku na kierowców czeka wiele zmian technicznych, m.in. redukcja pakietu aerodynamicznego, która dużym uproszczeniu sprowadza się to do zmniejszenia docisku tylnego skrzydła. Kierowców czeka również inny model ogumienia. W DTM oficjalnym jego dostawcą jest południowokoreańska firma Hankook.

W ubiegłym sezonie i w latach poprzednich używano modelu ogumienia F200. Teraz model F200 zastąpił Ventus Race. Z przodu samochody DTM pojadą na oponach 300/680 R 18, zaś z tyłu: 320/710 R 18. W kwestii opon deszczowych regulamin nie wprowadza żadnych zmian. Jedynie produkt Hankooka zmienia nazwę na Ventus Race Rain. Od razu pojawia się pytanie – jak radzą sobie te opony na mokrym podłożu? Jeśli chodzi o silniki, pod maską w sezonie 2017 pozostają te atmosferyczne o pojemności 4 litrów. Teoretycznie mają być one niezawodne – optymalnie jedna jednostka napędowa powinna wystarczyć na kilka weekendów wyścigowych – mówi Łukasz Siudak z Motowizji.

Źródło: Motowizja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *