2 lipca na antenę TVP Kultura wraca cykl reportaży “Nienasyceni”, w którym Emilia Komarnicka i Redbad Klijnstra podróżują po Polsce i spotykają się z ludźmi niestrudzenie szerzącymi kulturę wśród lokalnych społeczności.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Kultura

Bohaterowie “Nienasyconych” to osoby, które z uporem organizują życie kulturalne lokalnych społeczności, zarażając innych swoją twórczą pasją. Z kolei prowadzący – aktorzy Emilia Komarnicka i Redbad Klijnstra – są tak samo nienasyceni w poszukiwaniu wyjątkowych miejsc i osobowości w polskich miastach, miasteczkach i wsiach.

W nowym sezonie widzowie poznają historie ludzi, którzy swym zaangażowaniem i wytrwałością przyczyniają się do rozwoju kultury, a ich działania pozwalają nawet najbardziej poszkodowanym przez życie odnaleźć własne miejsce w świecie. W pierwszym odcinku Emilia i Redbad odwiedzą jeden ze szpitali psychiatrycznych w Krakowie, w którym Weronika Chodacz i Małgorzata Kopecka zorganizowały wystawę “Uważaj na głowę” o historiach pacjentów szpitala. To nie jedyna akcja na styku sztuki, etnologii i socjologii, w którą obie panie są zaangażowane. Prowadzą też z chorymi warsztaty, a ich zwieńczeniem będzie wystawa o wychodzeniu z choroby “Zdrowienie”.

Kolejnymi bohaterami “Nienasyconych” będą m.in. Mateusz Zarembowicz, jazzman przekazujący dzieciom swoją pasję do tej niełatwej w odbiorze muzyki, Maciej Sikorski, współzałożyciel Fundacji “Budzenie Pasji” i autor spektaklu “Exit”, w którym występują osoby niepełnosprawne oraz Maria Dąbrowska-Majewska, założycielka Fundacji “Zmiana”, organizującej Biblioteki Sąsiedzkie.

“Nienasyceni”

Premiera: niedziela, 2 lipca, godzina 14:55

Źródło: Telewizja Polska