Nowy sezon Ultraligi wystartuje jeszcze w styczniu

Ultraliga, flagowy projekt Polsat Games, oficjalna liga regionalna League of Legends startuje z pierwszym sezonem rozgrywek. Już we wtorek, 22 stycznia, zmagania rozpocznie osiem drużyn. Pula nagród tego sezonu wyniesie 100 000 zł. Transmisja równolegle na antenie Polsat Games oraz w Internecie.

Sprawdź ofertę kanału Polsat Games w PROGRAMIE TV

Od teraz Ultraliga będzie jedną z 8 lig regionalnych oficjalnie współpracujących z Riot Games, właścicielem gry League of Legends. Nagrody pieniężne do zgarnięcia w nowych rozgrywkach to 40 tysięcy złotych w sezonie zasadniczym oraz 60 tysięcy w fazie play-off. Transmisje na żywo z dedykowanego rozgrywkom esportowym studio w Warszawie będzie można oglądać w każdy wtorek i środę równolegle w Polsat Games oraz w Internecie na platformach IPLA, Twitch.tv i YouTube.

Wśród uczestników nowej edycji Ultraligi zobaczymy zwycięzców poprzedniego sezonu, Illuminar Gaming, a także zespoły Wisły Płock i Esports Academy. A w związku z podniesieniem statusu Ultraligi do roli oficjalnej ligi regionalnej, w rozgrywkach zobaczymy także akademię organizacji występującej w LEC (League of Legends European Championship) – Rogue, która będzie grać pod nazwą Rogue Esports Club. Pojawią się także znane drużyny kojarzone do tej pory raczej z innymi tytułami esportowymi – Actina PACT i PRIDE, a także nowopowstałe organizacje jak Esports Performance Center oraz Indictive.

W sezonie zasadniczym Ultraligi osiem drużyn zmierzy po dwa razy z każdym zespołów w meczach do jednej wygranej. Oznacza to, że czeka nas aż 56 emocjonujących pojedynków. Dwie najlepsze formacje z tej fazy powalczą ze sobą w meczu o gwarantowane miejsce w finale. Przegrany z tego pojedynku trafi do półfinału, gdzie spotka się ze zwycięzcą serii spotkań między drużynami z miejsc od trzeciego do szóstego tabeli sezonu zasadniczego Ultraligi. Dwie ostatnie drużyny powalczą o pozostanie na kolejny sezon w rozgrywkach z zespołami wyłonionymi w kwalifikacjach. Wszystkie mecze fazy play-off zostaną rozegrane offline w systemie do trzech wygranych.

Studio w trakcie rozgrywek poprowadzą Dawid “Azonh” Letachowicz oraz eksperci i komentatorzy: Daniel „Rajon” Pastusiak, Tomasz „TheFakeOne” Milaniuk, Michał „Avahir” Kudliński, Mikołaj „Silv4n” Sinacki oraz Tomasz „Magvayer” Filipiuk. W roli stage hosta wystąpi Marina „lova” Krylova, która będzie również przeprowadzać rozmowy z zawodnikami.

Pod względem sportowym nowy sezon Ultraligi może okazać się jeszcze lepszy niż poprzedni – wyjaśnia Tomasz Milaniuk. – Dołączenie takich formacji jak Rogue Esports Club czy Esports Performance Center podniesie prestiż polskich rozgrywek na arenie międzynarodowej. Patrząc na zespoły zza granicy, reprezentanci Ultraligi mają realne szanse powtórzyć sukces Illuminar z wiosny (drugie miejsce na EU Masters), a nawet przywieźć puchar do Polski.

Ultraliga to flagowa produkcja Polsat Games. Do tej pory stacja wyemitowała ponad 145 godzin rozgrywek na żywo. Każda transmisja zawiera segmenty publicystyczne oraz specjalistyczną analizę. Za produkcję Ultraligi odpowiada firma Frenzy.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *