Polsat News z wydaniem specjalnym w dniu pogrzebu prezydenta Gdańska, Pawła Adamowicza

„Wydarzenia z Gdańska” o godzinie 18:50, specjalne wydanie „Wydarzeń i Opinii” z Dworu Artusa. Wydanie specjalne od godziny 11:00 do 15:00, w trakcie którego w transmitowana będzie msza pogrzebowa i pięciogodzinny od 6:00 „Nowy Dzień z Polsat News” prosto z Gdańska.

Sprawdź ofertę kanału Polsat News w PROGRAMIE TV

Wśród zaproszonych gości porannego pasma Polsat News, które poprowadzą Beata Cholewińska i Mariusz Abramowicz, będą m.in. Magdalena Kaczmarek – rzeczniczka Prezydenta Adamowicza, Prezydent Poznania – Jacek Jaśkowiak, Prezydent Gdyni – Wojciech Szczurek, Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz, Adam Korol, pochodzący z Gdańska polski wioślarz, mistrz olimpijski z Pekinu oraz Krzysztof Skiba lider zespołu Big Cyc. „Nowy Dzień z Polsat News” z Gdańska w godzinach 6:00-11:00.

Od godziny 11:00 wydanie specjalne, które z najnowocześniejszego studio Polsat News w Warszawie poprowadzą Marta Budzyńska i Wojciech Szeląg. W trakcie programu przeprowadzona będzie transmisja mszy pogrzebowej z Bazyliki Mariackiej, a gośćmi w studio będą o. Stanisław Tasiemski oraz profesor Michał Kleiber.

O godzinie 18:50 Bartosz Kurek poprowadzi z Długiego Targu, sprzed Pomnika Neptuna, „Wydarzenia z Gdańska”, a zaraz po nich specjalne wydanie „Wydarzeń i Opinii” z Dworu Artusa, oddziału Muzeum Gdańskiego. Gośćmi Doroty Gawryluk będą: ksiądz prałat Ireneusz Bradtke, proboszcz Bazyliki Mariackiej w Gdańsku, Mecenas Jacek Taylor Członek Rady Europejskiego Centrum Solidarności, obrońca opozycjonistów z czasów PRL, Prof. Jacek Jassem, z Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego oraz Maciej Grzywaczewski, przyjaciel Pawła Adamowicza, producent filmu „Niepodległość” oraz „Aram”.

Zaraz po „Wydarzeniach i Opiniach” widzowie będą mogli obejrzeć specjalny, czterdziestominutowy dokument „Wspomnienie o Pawle Adamowiczu”, autorstwa Klaudiusza Slezaka, dziennikarza Polsat News.

W trakcie całego dnia gdańskie uroczystości będą relacjonowane przez będzie kilkanaście ekip reporterskich, a materiały „z lotu ptaka” widzowie będą mogli zobaczyć dzięki Newscopterowi Polsat News.

Źródło: Telewizja Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *