NTL Radomsko z próbnymi emisjami DVB-T (grafika)

NTL Radomsko rozpoczęła próbne emisje sygnału lokalnego multipleksu (MUX-L) Naziemnej Telewizji Cyfowej w standardzie DVB-T na obszarze Częstochowa1/Kamieńsk/Tomaszów. Próbne emisje NTL Radomsko w cyfrowym standardzie nadawania DVB-T można odebrać na kanale 36 (594 MHz).

Aktualizacja: Daniel Łuszczyn, Dyrektor Zarządzający Telewizji NTL, poinformował serwis naziemna.info, że start właściwej emisji nastąpi za kilka dni. Emisja pierwszego lokalnego multipleksu (MUX-L) Naziemnej Telewizji Cyfrowej będzie realizowana z trzech nadajników – TSR Kamieńsk/Zwałowisko z mocą 1 kW, TON Częstochowa/Błeszno z mocą 100 W i z gapfillera TSR Tomaszów Mazowiecki/ul. Mościckiego z mocą 10 W. W ofercie multipleksu, obok NTL Radomsko, znajdą się również 4FUN.TV i TV DISCO.

Warto przypomnieć, że lokalny multipleks (MUX-L) Naziemnej Telewizji Cyfrowej na dzień dzisiejszy składa się z ośmiu obszarów wykorzystywania częstotliwości:

swidnicawroclawŚwidnica/Wrocław – kanał 24,

czestochowakamiensktomaszowCzęstochowa1/Kamieńsk/Tomaszów – kanał 36,

gorzowwielkopolski2Gorzów Wielkopolski2 – kanał 38,

lubanjeleniagora1boleslawiecchojnowLubań/Jelenia Góra1/Bolesławiec/Chojnów – kanał 38,

zielonagora1Zielona Góra1 – kanał 38,

glogowlegnicalubinGłogów/Legnica/Lubin – kanał 43,

ornontowicerybnikOrnontowice/Rybnik – kanał 47,

jeleniagora1Jelenia Góra1 – kanał 57.

Na obszarze Częstochowa1/Kamieńsk/Tomaszów będzie nadawała NTL Radomsko (operator multipleksu) oraz 4FUN.TV i TV DISCO, na obszarze Ornontowice/Rybnik – Telewizja TVT (operator multipleksu) oraz 4FUN.TV, STARS.TV, TV DISCO i TVR, natomiast w przypadku pozostałych obszarów operatorzy lokalnych multipleksów zostaną wyłonieni w drodze konkursu zorganizowanego przez prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

lokalnymultipleksobsz

Źródło: ITI/Urząd Komunikacji Elektronicznej/własne

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *