Polsat numerem jeden w czasie „Ryjka”

Miniony weekend był kolejną okazją, by zobaczyć najlepsze polskie kabarety, które wzięły udział w „Ryjku” – jednym z najważniejszych i najbardziej oryginalnych przeglądów twórczości kabaretowej. Dwa dni emisji tegorocznej „XVIII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej” zgromadziły średnio 2,5 miliona widzów, co dało Telewizji Polsat udział w rynku na poziomie 15,7 % w grupie 4 + i pierwsze miejsce wśród wszystkich stacji.

Stacja była liderem również w grupie komercyjnej. W sobotę (14 grudnia) zanotowała udziały w rynku na poziomie 18,2%, a w niedzielę – 17,1% (średnie udziały za dwa dni emisji – 17,7%).

„Rybnicka Jesień Kabaretowa” jest imprezą dla miłośników ciętej riposty i dowcipu sytuacyjnego. To właśnie na ten rybnicki festiwal artyści przygotowują specjalne skecze. Specyficzna formuła organizacyjna sprawia też, że kabarety pojawiają się w kilku zabawnych kategoriach tematycznych, a po każdym występie zespoły w przekomiczny sposób oceniają same siebie. Dodatkową atrakcją tegorocznego „Ryjka” był udział w Konkursie Głównym laureatów ostatnich edycji tego kabaretowego festiwalu. Podczas „XVIII Rybnickiej Jesieni Kabaretowej” premierowe skecze zaprezentowali: Kabaret Ani Mru Mru, Grupa MoCarta, Kabaret Limo, Kabaret Smile, Formacja Chatelet, Kabaret Jurki, Kałamasz, Kabaret Czesuaf oraz Kabaret K2. „XVIII Rybnicką Jesień Kabaretową” można było zobaczyć w sobotę (14 grudnia) i w niedzielę (15 grudnia) o godzinie 20:00.

Źródło: Telewizja POLSAT

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *