OFF Radio Kraków zwiększa zasięg o Rzeszów i okolice

6 maja 2015 roku w Krakowie prezesi Radia Kraków, Marcin Pulit, i Radia Rzeszów, Henryk Pietrzak, podpisali porozumienie, dzięki któremu OFF Radia Kraków znajdzie się w ofercie multipleksu trzeciego (MUXR-3) Naziemnego Radia Cyfrowego w wersji dla województwa podkarpackiego.

To pierwsza tego typu współpraca podjęta przez regionalne rozgłośnie Polskiego Radia – każda z 17 rozgłośni ma zarezerwowaną możliwość emisji drugiego cyfrowego kanału w ramach MUXR-3. Na razie jednak tylko dwie rozgłośnie regionalne: Radio Wrocław i Radio Kraków posiadają koncesję na dodatkowy wyspecjalizowany kanał cyfrowy i go nadają. Radio Rzeszów nie posiada drugiego wyspecjalizowanego cyfrowego programu, dlatego też rozgłośnia zdecydowała, że do czasu jego uruchomienia, w Rzeszowie nadawać będzie OFF Radio Kraków.

Do tej pory OFF Radio Kraków swoim zasięgiem obejmowało Kraków i okolice, dzięki zawartemu dziś porozumieniu OFF Radia Kraków słuchać będzie można nie tylko w Krakowie i Rzeszowie. Wszyscy, którzy posiadają odbiorniki DAB+ w swoich samochodach, będą mogli słuchać OFF Radia Kraków na całej trasie Kraków – Rzeszów. Off Radio Kraków w Rzeszowie nadawać zacznie w środę 13 maja 2015 roku.

OFF Radio Kraków to drugi, obok głównego regionalnego programu kanał Radia Kraków. Nadaje od 26 stycznia 2015 roku na MUXR-3.

Źródło: Radio Kraków

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *