Telewizja Polska 10 maja z „Wieczorem Wyborczym”

„Wieczór Wyborczy” w Telewizji Polskiej rozpocznie się w niedzielę, 10 maja 2015 roku o godzinie 20:55 w TVP1 HD i TVP INFO. Prowadzący – Beata Tadla, Piotr Kraśko i Michał Adamczyk – przywitają widzów z plenerowego studia zbudowanego specjalnie na tę okazję przed siedzibą TVP w Warszawie.

Już o godzinie 21:00, w chwili zakończenia ciszy wyborczej, podane zostaną pierwsze przybliżone sondażowe wyniki wyborów prezydenckich. Będą to dane uzyskane na podstawie deklaracji wyborców opuszczających lokale wyborcze. Wyniki te skomentują goście zaproszeni do studia: politycy, socjolodzy, politolodzy, publicyści. Poznamy też reakcje ze sztabów wyborczych wszystkich kandydatów na prezydenta. W sztabach będą obecni reporterzy, którzy zwrócą się o gorące komentarze do głównych bohaterów tego wieczoru.

W dalszej części „Wieczoru Wyborczego” (od godziny 21:50 już tylko na antenie TVP INFO), oprócz komentarzy ekspertów, prezentowane będą dalsze wyniki badania exit poll. Dowiemy się jak głosowali mieszkańcy poszczególnych województw, jak wybierali mężczyźni, a jak kobiety. Na kogo zagłosowali mieszkańcy wsi i miast, ludzie młodzi oraz starsi wyborcy. Porównane zostaną także wyniki wyborów z tymi sprzed 5 lat.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *