„Ojciec Mateusz” jeszcze popularniejszy

„Ojciec Mateusz” z widownią większą aż o 880 tys. osób niż w poprzedniej serii i znakomity wynik filmu dokumentalnego „Bliźniaczki w jednym ciele” – to kolejne dowody sukcesu wiosennej ramówki TVP1/HD.

Nowe przygody detektywa w sutannie zgromadziły przed telewizorami w czwartek 6 marca 5 mln 44 tys. widzów (udziały 30,6%, grupa 4+). Serial był liderem w paśmie wygrywając z „Przyjaciółkami” w Polsacie i „Na Wspólnej” w TVN. W poprzedniej edycji (wrzesień 2013) pierwszy odcinek „Ojca Mateusza” obejrzało 4 mln 164 tys. osób, udziały w grupie 4+ wyniosły 28,9%. Oznacza to wzrost widowni aż o 21%.

„Ojciec Mateusz” to kolejna z serialowych propozycji Jedynki TVP, na powrót której, obok „Rancza” i „Komisarza Aleksa”, z niecierpliwością czekali nasi widzowie. I jak widać nie zawiedli się! – powiedział Piotr Radziszewski, dyrektor TVP1. – Także premierowe emisje filmów dokumentalnych wzbudzają coraz większe zainteresowanie. Niesamowitą opowieść o siostrach syjamskich obejrzało prawie 1mln 700 tys. widzów. –

Dokument ten, „Bliźniaczki w jednym ciele” reż. Rachael Pihlaja, wyemitowany w czwartek 7 marca w cyklu „Oglądaj z Andrzejem Fidykiem”, zainteresował aż 1 mln 640 tys. widzów (udziały 15,4% w grupie 4+). To opowieść o dwóch siostrach syjamskich Abigail Loraine Hensel i Brittany Lee Hensel, które urodziły w 1990 roku w Stanach Zjednoczonych. Choć zewnętrznie wyglądają jak jedna osoba z dwiema głowami, w rzeczywistości są rożnymi, młodymi kobietami, które starają się prowadzić normalne życie.

Źródło: Telewizja Polska/Nielsen Audience Measurement

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *