W Radiu Eska ROCK o sytuacji na Ukrainie

9 marca na antenie Radia Eska ROCK w cyklicznym wydaniu „Parlamentarnego Radaru” o godzinie 11:00 Idalia Tomczak i Konrad Olszewski wyjaśnią słuchaczom, jakie środki planuje podjąć Parlament Europejski, aby przeciwdziałać trudnej sytuacji na Ukrainie.

Cały świat od długich tygodni obserwuje zaostrzającą się sytuację na Ukrainie. Śledziliśmy dramatyczne wydarzenia na Majdanie, a ostatnio wejście wojsk rosyjskich na Krym. Sprawa Ukrainy nie jest jedynie sprawą tego kraju czy narodu – politycy stale zastanawiają się, czy sytuacja na Ukrainie doprowadzi do zaostrzenia stosunków z Rosją, a może nawet i wojny.

W najbliższym programie Radia Eska ROCK „Parlamentarny Radar” Idalia Tomczak i Konrad Olszewski przybliżą słuchaczom, jak Parlament Europejski planuje włączyć się w pomoc Ukrainie. Na antenie prowadzący gościć będą ukraińskiego dziennikarza Żenię Klimakina, który na co dzień mieszka i pracuje w Polsce, oraz dr Dominika Smyrgałę z Collegium Civitas.

W programie Idalia Tomczak i Konrad Olszewski nawiążą do spotkania przywódców krajów UE poświęconego sytuacji na Ukrainie i rosyjskim działaniom wojskowych na Krymie, które odbyło się w miniony czwartek, tj. 6 marca, w Brukseli. Przywódcy zastanawiali się nad odpowiedzią na działania Rosji, w tym nad ew. sankcjami, podkreślali też konieczność dialogu.

„Parlamentarny Radar” to cykliczna audycja publicystyczna, nadawana na antenie Radia Eska ROCK w każdą niedzielę o godzinie 11:00. Tematyka programu jest skoncentrowana głównie wokół tegorocznych wyborów do Parlamentu Europejskiego. Prowadzący wraz z zaproszonymi do studia gośćmi śledzą przygotowania do wyborów w Polsce i za granicą. Gośćmi w programie są m.in. eksperci specjalizujący się w tematyce Unii Europejskiej i europarlamentarzyści, a także przedstawiciele organizacji pozarządowych.

Program „Parlamentarny Radar” będzie emitowany na antenie Radia Eska ROCK do końca czerwca 2014 roku. Zapis audio i wideo każdej audycji można znaleźć na specjalnej podstronie serwisu internetowego Radia Eska ROCK, dedykowanej Parlamentowi Europejskiemu. W serwisie tym znajdują się także m.in. materiały reporterskie w formie bloga i fotobloga korespondenta w Brukseli Wiktora Dąbkowskiego.

Źródło: Grupa Radiowa TIME

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *