„Olga Lipińska zaprasza” w TVP Rozrywka

Z okazji drugich urodzin, TVP Rozrywka zaprasza widzów na nowy program Olgi Lipińskiej. Artystka powraca do Telewizji Polskiej z sześcioodcinkowym cyklem „Olga Lipińska zaprasza” od 26 kwietnia 2015 roku.

Olga Lipińska – w rozmowie z Tomaszem Raczkiem – wspominać będzie kulisy powstawania swoich programów. Przypomni anegdoty z planu, wyjaśni z perspektywy lat konteksty historyczne tworzenia najsłynniejszych scenek i piosenek prezentowanych w jej audycjach. Rozmowy będą ilustrowane fragmentami: „Gallux show”, „Właśnie leci kabarecik”, „Kabaret Olgi Lipińskiej”. Powrót Olgi Lipińskiej uświetni drugie urodziny kanału TVP Rozrywka, który wystartował 15 kwietnia 2013 roku.

Obecnie (od 1 stycznia 2015 roku) średnie udziały TVP Rozrywka kształtują się w grupie 4+ na poziomie 1,08%, a w grupie 16-49 na poziomie 0,95%. W rankingu kanałów telewizyjnych (monitorowanych przez AGB Nielsen Media Research – 171 stacji), TVP Rozrywka znajduje się pod względem udziałów w grupie 4+, w 2015 roku w pierwszej dwudziestce (miejsce 16.). Sukcesem anteny jest znaczny wzrost rocznych udziałów. W roku 2013 roku osiągnęła średnie udziały w grupie 4+ na poziomie 0,48% i 0,46% w grupie 16-49. Natomiast rok 2014 zakończyła na poziomie 0,93% udziałów w grupie 4+ i 0,87% w grupie komercyjnej. Rekordowa dobowa widownia stacji wyniosła ponad 193 tys. widzów (26 grudnia 2014, grupa 4+). Audycją o największej widowni był program „Marcin Daniec i jego hity”, wyemitowany 25 grudnia 2013 roku. Obejrzało go ponad 516 tys. widzów.

Ramówka TVP Rozrywka to audycje satyryczne, programy typu talk-show, audycje muzyczne, teleturnieje. Antena korzysta z zasobów archiwalnych Telewizji Polskiej. Jednocześnie TVP Rozrywka jest młodą stacją, kreującą własne programy. Dotychczasowe produkcje to cykle: „A la show”, „Szperacze.tv”, „Muzeum Polskiej Piosenki, czyli historia jednego przeboju” (program realizowany w koprodukcji z Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu), „W rytmie disco”, „Karnawał z Europą”, „Zrób sobie gębę”, „10 Paranienormalnych historii”, „Tylko dla dorosłych”, czy najnowsza produkcja stacji – „KabareTOP, czyli kabaretowa lista przebojów”. TVP Rozrywka rekonstruuje i montuje na nowo najciekawsze i najlepsze programy rozrywkowe TVP, m.in. „Czar par”, festiwale w Sopocie i Opolu. Współpracuje także z archiwami Ośrodków Regionalnych, prezentując ich najciekawsze zasoby. W ramach „Weekendów z Gwiazdą” realizuje wywiady i reportaże, obchodzi z widzami święta Bożego Narodzenia, Walentynki, Mikołajki. Kupuje także licencyjne programy: „Śpiewające fortepiany”, „Cyrki świata” oraz koncerty zagraniczne.

TVP Rozrywka to drugi – po TVP Seriale – kanał funkcjonujący i tworzony w ramach struktur Programu Drugiego Telewizji Polskiej.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *