„One. Kobiety Kultury” w TVP Kultura

W sobotnie popołudnia TVP Kultura zaprasza na nowy cykl spotkań z wybitnymi kobietami polskiej kultury. Premierowy odcinek nowego programu „One. Kobiety Kultury” już 9 marca o godz. 15.20. Program prowadzi pisarz Łukasz Orbitowski.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP Kultura

Słynie ze szczerości, spontaniczności oraz niezwykłej umiejętności słuchania – pisarz Łukasz Orbitowski, do tej pory znany widzom TVP Kultura z programu „Dezerterzy”, wiosną zaprasza na spotkania z kobietami, których głos silnie wybrzmiewa w polskiej kulturze. Bohaterkami będą zarówno wielkie gwiazdy, jak i artystki, które dopiero zaczynają realizować swoją twórczą wizję i wyznaczać nowe trendy. Spotkania będą odbywać się w jednej z restauracji w Krakowie, a kameralna atmosfera wspólnego posiłku pozwoli na swobodną rozmowę o sztuce i o życiu. Nie zabraknie zaskakujących pytań oraz niespodzianek, które skierują konwersację na zupełnie nowe tory. Jak powiedział sam prowadzący, będą to „wyjątkowe rozmowy z wyjątkowymi kobietami: mocne, głębokie i szczere”.

Bohaterką pierwszego programu (9 marca o godz. 15.20) będzie Anna Dymna, aktorka teatralna i filmowa, działaczka społeczna, założycielka i prezes Fundacji „Mimo Wszystko”. Kobieta, którą Polacy kojarzą na równym poziomie ze sztuką, jak działalnością charytatywną związaną z pomocą osobom niepełnosprawnym umysłowo i fizycznie, chorym, cierpiącym.

W kolejnym odcinku (16 marca o godz. 15.55) Łukasz Orbitowski spotka się z wielokrotnie nagradzaną prestiżowymi wyróżnieniami aktorką Iwoną Bielską, związaną przede wszystkim z krakowskimi scenami teatralnymi, mającą na swoim koncie również wiele ról filmowych i telewizyjnych.

Gośćmi następnych rozmów będą od lat występująca na najsłynniejszych scenach świata wybitna sopranistka Elżbieta Towarnicka, znana m.in. z partii głosowych towarzyszących muzyce do filmów Krzysztofa Kieślowskiego oraz aktorka i piosenkarka Patrycja Volny (Patrycja Kaczmarska).

„One. Kobiety Kultury” w soboty w TVP Kultura od 9 marca o godz. 15.20 oraz na platformie TVP VOD. Powtórki programu we wtorki o godz. 23.35.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *