„Oscar dla Emily” premiera w Teatrze Telewizji

7 października o godz. 21.00 Teatr Telewizji zaprasza widzów na brawurową komedię w reż. Kingi Dębskiej o małżeństwie aktorów z Hollywood. W spektaklu zobaczymy Ewę Wiśniewską, Sławomira Orzechowskiego i Mateusza Rusina.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP1

Emily (Ewa Wiśniewska) i Henry (Sławomir Orzechowski) całe życie marzyli o statusie gwiazd filmowych, pięknej posiadłości w Beverly Hills i bywaniu na oskarowych galach. Tymczasem ich rzeczywistość to skromny domek na przedmieściu, w którym co rusz wcielają się z werwą w swoje ukochane role (te, które zbudowali lata temu, grając w Romeo i Julii) i codzienne spotkania z Jeffem (Mateusz Rusin), roznosicielem jedzenia, który z czasem staje się dla nich kimś znacznie więcej niż tylko kurierem.

Kim naprawdę są Emily, Henry i Jeff? Nie ustalimy tego tak łatwo, bo w utworze Bohneta i Alexy’ego życie sprzęga się nierozerwalnie z teatrem. Silą komedii są jej dialogi – miejscami złośliwe, zasadniczo jednak niezwykle ciepłe, pełne humoru i dramatyzmu. To dzięki nim komedia ta jednym jawi się jako gorzka i pełna ironii wypowiedzieć na temat współczesnego show-biznesu, a dla innych jest nieco sentymentalną, choć nie pozbawioną autoironii, relacją „wiecznych dzieci” – artystów.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *