Ostatnia gala trylogii ONE: NextGen na żywo w Fightklubie

Sześć walk, w tym pojedynki w formułach MMA, Muay Thai i w kickboxingu. Już w piątek 26 listopada w Singapurze trzecia i ostatnia gala pod tytułem NextGen. Transmisja z tego wydarzenia na antenie Fightklubu!

Sprawdź godziny transmisji One Championship w PROGRAMIE TV

W starciu wieczoru w Singapore Indoor Stadium dojdzie do długo wyczekiwanego przez fanów pojedynku w wadze słomkowej: Lito Adiwang vs Jarred Brooks. Drugi z nich ma już w dorobku zwycięstwa w UFC i Bellatorze, w ONE będzie to jednak jego debiut. Do walki z Adiwangiem miało dojść już w kwietniu tego roku podczas gali ONE TNT 2, pojedynek został jednak odwołany z powodu pozytywnego wyniku testu na COVID-19, który tuż przed walką otrzymał fighter z Filipin. Teraz obaj są zdrowi i jak zapowiadają, doskonale przygotowani do walki. Amerykanin przyjeżdża do Singapuru, aby odnieść debiutanckie zwycięstwo, jego rywal będzie chciał wygrać w ONE po raz trzeci z rzędu. Wiele wskazuje na to, że czeka nas ekscytująca walka, w której chwila słabości jednego może być momentem triumfu drugiego z zawodników. Sami fighterzy tez podgrzewają zresztą atmosferę, nie szczędząc sobie uszczypliwości za pośrednictwem mediów społecznościowych. Który z nich okaże się mocny na Facebooku, a który w oktagonie?

Ważnym wydarzeniem podczas NextGen III będzie też powrót do Muay Thai Alaverdiego Ramazanowa, który wraca do swoich korzeni po tym, jak został mistrzem organizacji ONE w kickboxingu. Rosjanin stracił niedawno ten tytuł i będzie chciał udowodnić, że jego czas w ONE Championship jeszcze się nie skończył. „Babyface Killer” będzie bronił ponadto piątej pozycji w rankingu Muay Thai wagi koguciej. Jeśli przegra miejsce to najpewniej zajmie właśnie jego piątkowy rywal, Pongsiri PK.Saenchai Muaythaigym.

Jedną z walk, na którą najbardziej czekają fani będzie pojedynek Alexa „Little Rocka” Silvy z Rene „The Challengerem” Catalanem. Starcie to będzie rewanżem za walkę z kwietnia… 2013 roku. Osiem lat temu obaj zawodnicy zmierzyli się ze sobą podczas gali ONE: Kings and Champions, a stawką ich walki był mistrzowski pas w wadze słomkowej. Choć od tamtego czasu przybyło lat im, umiejętności wciąż posiadają jednak najwyższej klasy. A ponieważ obaj mogą pochwalić się ogromnym doświadczeniem, czekać powinna nas niezwykła walka. Starcie przed ośmiu lat wygrał Silva, specjalista od BJJ, jeśli i tym razem będzie lepszy, utrzyma czwartą pozycję w rankingu i być może będzie walczył jeszcze w niedalekiej przyszłości o mistrzostwo. Podobny cel przyświeca jednak także Catalanowi, byłemu pretendentowi do tytułu czempiona ONE w wadze słomkowej.

Fanów kickboxingu zadowolić powinien z kolei pojedynek dwóch gwiazd tej dyscypliny, Panpayaka Jitmuangnona i Daniela Puertasa. Pierwszy, wielokrotny mistrz świata Lumpinee i Rajadamnern, ma za sobą zwycięski debiut w kickboxingu w ONE. Taj w przekonujący sposób pokonał Masahide Kudo, a kolejna wygrana dowiodłaby, że jego kariera rozwija się w dobrym kierunku. Tyle że w piątek Jitmuangnon zmierzy się z o wiele bardziej doświadczonym w kickboxingu rywalem, dwukrotnym mistrzem świata ISKA w wadze muszej. Na niekorzyść Puertasa może przemawiać jednak fakt, że do walki przygotowywał się on w ostatniej chwili, zastępując tajską gwiazdę, Rodtanga, który musiał zrezygnować z udziału w gali po otrzymaniu pozytywnego wyniku testu na COVID-19.

Sprawdź ofertę kanału Fightklub w PROGRAMIE TV

Gala ONE Championship: NextGen III w piątek 26 listopada od godz. 13.30 na żywo w Fightklubie!

Źródło: Media Production

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *