Otwarta próba grupy Voo Voo w radiowej Trójce

We wtorek, 7 marca, ukaże się najnowszy album Voo Voo zatytułowany „7”. Słuchacze Trójki i fani grupy Wojciecha Waglewskiego będą mogli usłyszeć piosenki z tej płyty już kilka dni wcześniej – w sobotę 4 marca. Gospodarzem wieczoru w Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej będzie Piotr Metz. Transmisja na antenie Trójki w jego autorskiej audycji „Lista osobista” od godziny 20:05.

Niedawno obchodzili 30-lecie istnienia. Mimo ogromnego doświadczenia niezmiennie poszukują nowych form ekspresji, nieustannie patrzą w przyszłość, a każdy ich album to otwarcie kolejnego etapu. – Postanowiliśmy jeszcze raz zrobić płytę, której nikt nie będzie chciał kupić – żartuje Wojciech Waglewski, lider zespołu, wokalista, autor tekstów i główny kompozytor. To założenie w przypadku wydanego w 2014 roku albumu „Dobry wieczór” spowodowało, że album uzyskał status Złotej Płyty, a piosenka „Gdybym” (z udziałem azerskiego pieśniarza Alima Qasimova), długie tygodnie zajmowała pierwsze miejsce „Listy Przebojów Programu 3”. Obecnie w górę tego zestawienia pnie się singiel promujący album „7”, czyli „Środa”.

Tym razem kluczem do nowej płyty Voo Voo jest czas i jego nieustanny upływ. Na albumie znalazło się zaledwie siedem, za to długich utworów, a każdy z nich nosi tytuł od kolejnych dni tygodnia. Taka konstrukcja premierowego materiału będzie miała również wpływ na koncerty promujące nową płytę – utwory będą grane po kolei, od „Poniedziałku” do „Niedzieli”.

Płyta powstawała w grudniu 2016 i styczniu 2017 roku w Studiu S-4 Polskiego Radia, a także w Trójkowym Studiu im. Agnieszki Osieckiej. Za realizację dźwięku odpowiadał Jacek Gładkowski, a Piotr „Emade” Waglewski – syn Wojciecha Waglewskiego – całość zmiksował i współpracował przy produkcji.

Kompozytorem i autorem wszystkich utworów na nowym albumie zespołu jest oczywiście Wojciech Waglewski. Oprócz niego podczas koncertu-próby w radiowej Trójce wystąpią: perkusista Michał Bryndal, basista Karim Martusewicz oraz saksofonista i wokalista Mateusz Pospieszalski.

Otwarta próba grupy Voo Voo odbędzie się ramach audycji „Lista osobista” Piotra Metza – kierownika redakcji muzycznej Trójki, a zarazem autora wydanej niedawno i już bestsellerowej książki „Voo Voo. Dzień dobry wieczór”.

Transmisja próby-koncertu Voo Voo na antenie Programu 3 Polskiego Radia w sobotę 4 marca od godziny 20:05.

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *