Patrick J. Adams wcieli się w astronautę w serialu National Geographic „The Right Stuff”

Adaptacja książki „The Right Stuff” (w Polsce znanej pod tytułem „Najlepsi. Kowboje, którzy polecieli w kosmos”) opowiada o początkach historycznego wyścigu kosmicznego między Stanami Zjednoczonymi a ZSRR. W roli majora Johna Glenna wystąpi znany z serialu „W garniturach” Patrick J. Adams, a pierwszy odcinek wyreżyseruje David Nutter („Gra o tron”, „Kompania braci”). Jednym z producentów wykonawczych będzie Leonardo DiCaprio.

Sprawdź ofertę kanału National Geographic w PROGRAMIE TV

Akcja pierwszego sezonu serialu „The Right Stuff”, która rozpoczyna się w tym samym momencie, co książka Wolfe’a, jest osadzona w realiach zimnej wojny. W odpowiedzi na strach i poczucie porażki, które zawładnęły społeczeństwem, rząd amerykański i NASA rozpoczynają realizację projektu Mercury. Jest to początek wyścigu o podbój kosmosu ze Związkiem Radzieckim. Wojskowi oblatywacze wyselekcjonowani na przyszłych astronautów znani jako „Siódemka Mercury”, zostali okrzyknięci bohaterami na długo zanim zdołali dokonać heroicznych czynów.

Kosmiczny wyścig toczył się nie tylko między mocarstwami, ale też wewnątrz „Siódemki Mercury”. Głównymi bohaterami serialu, są dwaj arcyrywale – John Glenn i Alan Shephard. Glenn jest uznanym oblatywaczem, przykładnym mężem i ojcem, który nader wszystko ceni swoje zasady. To także jedyny astronauta, który zdobył sławę przed rozpoczęciem prac nad projektem Mercury. Niemal od razu zaczyna rywalizować z Alanem Shephardem, bo obaj chcą zdobyć tytuł pierwszego człowieka w kosmosie. Współzawodnictwo może ich zabić lub przynieść im nieśmiertelność.

„The Right Stuff” opowiada o wydarzeniach, które można porównać do pierwszego amerykańskiego reality show z udziałem ambitnych astronautów rywalizujących o udział w programie Mercury i członków ich rodzin, którzy zaczynają cieszyć się celebryckim statusem. W kolejnych sezonach serialu będziemy obserwować realizację przełomowego programu badań kosmicznych Apollo, którego kulminacyjnym punktem było jedno z największych osiągnięć w historii – lądowanie człowieka na Księżycu.

Zdjęcia do „The Right Stuff” rozpoczną się w tym roku na Florydzie, a międzynarodowa premiera odbędzie się na kanale National Geographic w 2020 roku. Serial zostanie wyprodukowany przez spółki Appian Way i Warner Horizon Scripted Television.

Obowiązki producentów wykonawczych serialu pełnią Leonardo DiCaprio, Jennifer Davisson oraz Mark Lafferty (seriale „Castle Rock” i „Halt and Catch Fire”), który jest także jego głównym producentem. Pierwszy odcinek serialu wyreżyseruje David Nutter („Gra o tron”, „Kompania braci”), który wspólnie z Willem Stalpesem („Animals”, „Strzelec”) będzie jego producentem wykonawczym. Michael Hampton będzie nadzorować projekt w imieniu spółki Appian Way.

Źródło: FOX Networks Group

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *