Patrycja Ziniewicz śpiewa w Trójce piosenki Ewy Demarczyk

Ewa Demarczyk była i nadal jest dla mnie wielkim autorytetem. Będę bardzo szczęśliwa, jeśli uda mi się odkurzyć dawne wspomnienia u części mojej publiczności, która pamięta jej wykonania na żywo, zaś tej drugiej części – młodszej – przybliżę postać oraz repertuar tej legendy polskiej piosenki aktorskiej – mówi przed koncertem w radiowej Trójce młoda wokalistka Patrycja Ziniewicz, która w Muzycznym Studiu Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej premierowo zaprezentuje program z płyty „List do Czarnego Anioła”. Transmisja wydarzenia w niedzielę 11 października na antenie radiowej Trójki, a streaming wideo na stronie i Facebooku stacji oraz na kanale YouTube Polskiego Radia.

Patrycja Ziniewicz od dziecka zbiera doświadczenia związane z pracą na scenie. Jako nastolatka występowała w musicalach młodzieżowych wystawianych przez Szkołę Estradową w Białymstoku. W 2014 roku wystąpiła w koncercie w Operze i Filharmonii Podlaskiej w ramach cyklu Opera Młodych. Współpracowała też z Gdyńską Orkiestrą Symfoniczną przy projektach „Bajeczne piosenki”, „ABBA symfonicznie” i „Mała trójmiejska maskarada”. Jest studentką Akademii Muzycznej w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim – specjalność musical. Od jesieni 2018 roku Patrycja koncertuje z recitalem „List do Czarnego Anioła. Piosenki z repertuaru Ewy Demarczyk”.

Materiał ten zarejestrowany został niedawno na płycie pod tym samym tytułem – jest to debiut fonograficzny i producencki młodej wokalistki. – Pierwszym utworem Ewy Demarczyk, który mnie oczarował, był „Grande Valse Brillante”. Miałam zaledwie 13 lat, gdy zdecydowałam, że muszę wziąć te piosenkę na warsztat. Miałam wtedy duże problemy z intonacją oraz dykcją, mimo to zaparłam się, żeby zrobić ten utwór. Pracowałam nad nim niemal rok, żeby móc go zaprezentować publicznie, ale udało się. Tak zaczęła się moja fascynacja Czarnym Aniołem. Po latach zdecydowałam się podjąć wyzwanie i przygotować cały repertuar złożony z piosenek Demarczyk. Do współpracy zaprosiłam świetnych muzyków młodego pokolenia. Wszyscy jesteśmy studentami Akademii Muzycznej w Gdańsku – mówi wokalistka o płycie, która zaaranżowała została w jazzowy sposób.

W Muzycznym Studiu im. Agnieszki Osieckiej Patrycja Ziniewicz wystąpi z zespołem w składzie: Jan Jarecki (pianino), Szymon Zalewski (kontrabas) i Kacper Skolik (perkusja).

Źródło: Polskie Radio

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *