„Pejzaż bez Ciebie – Zbigniew Wodecki” – nastrojowy koncert w TVP1

1 listopada TVP1 zaprasza na wyjątkowy koncert poświęcony twórczości Zbigniewa Wodeckiego. Na scenie wystąpią zaprzyjaźnieni z artystą muzycy, m. in: Olga Bończyk, Katarzyna Cerekwicka, Małgorzata Kożuchowska, Grażyna Łobaszewska, Andrzej Krzywy, Krzysztof Respondek, Sławek Uniatowski i Mateusz Ziółko.

Sprawdź szczegóły w programie telewizyjnym kanału TVP1

Zbigniew Wodecki odszedł niespełna półtora roku temu. Do końca swoich dni był jedną z najjaśniejszych gwiazd polskiej sceny muzycznej. Tegoroczny, XIV już Festiwal Twórczości Niezapomnianych Artystów „Pejzaż bez Ciebie”, przypomniał postać artysty. W czwartkowe popołudnie 1 listopada, widzowie Telewizji Polskiej będą mogli obejrzeć w Jedynce finałową galę festiwalu, która została zarejestrowana 18 października w Toruniu.

Wszyscy zaproszeni do wykonania utworów Zbigniewa Wodeckiego artyści znali go, cenili i szanowali. Tegoroczny „Pejzaż bez Ciebie” to bardzo osobisty koncert zarówno dla wykonawców, jak i prowadzącej Marii Szabłowskiej, która wielokrotnie spotykała się ze Zbigniewem Wodeckim na scenie i przez lata się z nim przyjaźniła.

Podczas koncertu zabrzmią m.in. „Zacznij od Bacha” w wykonaniu Andrzeja Krzywego, „Lubię wracać tam, gdzie byłem” zaśpiewa Katarzyna Cerekwicka, Krzysztof Respondek „Tak bardzo wierzę w nas”, Olga Bończyk „Nauczmy się żyć obok siebie”, Mateusz Ziółko „Nad wszystko uśmiech Twój”, a Sławek Uniatowski „Izoldę”, Na scenie pojawią się również Małgorzata Kożuchowska, która wykona „Opowiadaj mi tak” i Grażyna Łobaszewska z piosenką „Piękna”. W niezwykłym finale zaśpiewają wszyscy uczestnicy gali.

W trakcie widowiska widzowie delektować się będą nie tylko doskonałą muzyką. Prowadzącej koncert Marii Szabłowskiej będzie „towarzyszyć” Zbigniew Wodecki, którego zobaczymy i usłyszymy na materiałach archiwalnych. Nie zabraknie więc osobistych wypowiedzi artysty, anegdot oraz wzruszających rozmów.

Autorką scenariusza i reżyserką wydarzenia jest Beata Szymańska-Masny, a kierownikiem muzycznym koncertu Zygmunt Kukla.

Koncert „Pejzaż bez Ciebie – Zbigniew Wodecki”, TVP1, 1 listopada, godz. 16:00.

Źródło: Telewizja Polska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *